Есть ответ 👍

Твір на тему якби ми вчились так як треба, то мудрість би була своя 2.5-3 сторінки !!

261
485
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя", - дорікав своїм сучасникам славетний Кобзар, Тарас Григорович Шевченко, у творі "І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє". У цьому вірші поет дуже емоційно і натхненно доносив до людей край важливу думку: не варто сліпо копіювати чужий досвід, чужі думки та ідеї, а треба жити своїм розумом. Брати від інших те, що є корисним, але думати власною головою. Треба мати почуття національної гідності, бути патріотом.    Майже кожен українець пам'ятає повчальну цитату з цього вірша: ...Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь... Але мало хто пам'ятає продовження цієї цитати, хоча воно є не менш повчальним: ...Бо хто матір забуває, Того Бог карає, Того діти цураються, В хату не пускають... "Матір" - це Україна, це рідна земля, що породила нас. Цими словами Кобзар нас попереджує, що людина, що забуває свою країну та свій народ, не буде щасливою.  

Подробнее – на Otvet.Ws – https://otvet.ws/questions/4250309-tvir-rozdum-na-temu-yakbi-vi-vchilis-tak-yak-treba-to-i-mudrist.html


Андрій чайковський у повісті «за сестрою» змалював трагічний період життя українського народу. татаро-турецькі завойовники нападали на міста і села, руйнували їх, палили, людей забирали в полон.сумна доля спіткала й село спасівку. в одну мить залишився павлусь без матері, діда, втратив він і любу сестру ганю: «тепер уже нікому його боронити, і він проліз поза хату і сховався в бур'яні». хоча павлусь був ще малим хлопчиком, він зрозумів, що є єдиним захисником і визволителем своєї сестри. всього довелося зазнати на довгому шляху до криму. хлопчик залишає козаків, старшого брата і батька і їде за сестрою. для цього треба було бути сміливим і відважним. таким і був павлусь. а ще він дуже любив свою сестру. коли недоля дізнався, що завзяте хлоп'я поїхало шукати сестру, сказав: «як хлопець з нього вийде цілий, то знайте, що з нього кошовий буде».довелося павлусеві зустрітися з татарами, його і продавали, і приставляли до роботи, і карали. та навіть у таких умовах він не втрачав почуття власної гідності, виявляв розум, кмітливість і винахідливість. у міру своїх сил він є козакам, які потрапили в неволю, випрошує волю своєму землякові остапу швидкому.павлусь знайшов свою сестру завдяки геройству, відвазі, кмітливості. навіть девлет-гірей визнав: «добре в тебе серце, хлопче! »

Популярно: Українська література