Есть ответ 👍

Краткое сообщение о значении животный в природе и жизни человека.

121
266
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

mada4653
4,5(81 оценок)

Животные являются одним из главных связующих звеньев природы. опыление цветков (их размножение), разнос семян растений по миру,  контролирование количества растительности (пасутся травоядные, траву, в следствии чего нет зарослей). в жизни человека - еда (мясо, молоко и т. одежда (мех животных, шелк и т. облегчение труда (на мельницах ослики), средства передвижения (лошади), развитие медицины (как известно опыты разных лекарств ставят сперва на животных)
Stillyxa
4,7(41 оценок)

будова та функції кровоносних судин (артерій, вен, капілярів),

лімфатична система.

артерії  – циліндричні трубки по яких кров тече від серця до органів і тканин. стінки артерій з трьох шарів:

1.зовнішньої – сполучнотканинної оболонки.

2.середнього – гладкі м’язеві волокна між якими є еластичні волокна.

гладкі м’язові волокна скорочуючись та розслаблюючись. звужують та розширюють артерії, таким чином регулюють потік крові в них. еластичні волокна артеріям пружних властивостей.

періодичне вштовхування крові шлуночком завдяки пружності артерій перетворюється в безперервний рух крові по судинах.

зовнішній і середній шари мають і колагенові волокна, які здійснюють опір при розтягненні судин.

1.внутрішній  – ендотемальний шар.

крупні артерії (аорта, підключичні і сонні артерії) мають товсті стінки, тому витримують великий тиск крові. дрібні артерії – артеріоли, середній шар містить тільки гладкі м’язи.

вени  – збирають кров від органів і несуть її до серця. їхні стінки з тих самих оболонок, що і стінки артерій, але мають менше гладких м’язових і еластичних волокон (стінки тонші, діаметр більший). менш еластичні і легко розтягуються. мають півмісяцеві клапани (за винятком порожнистих), які забезпечують течію крові тільки в одному напрямку (до серця)

кров у венах тече під невеликим тиском тому на рух крові у венах великий вплив здійснюють оточуючі тканини, особливо скелетні м’язи. крім того, руху крові до серця сприяє розтягування порожнистих вен у грудній клітці під час вдиху.

венули – дрібні вени.

капіляри  – найдрібніші кровоносні судини розташовані в усіх тканинах між артеріями і венами. основна функція капілярів – забезпечення обміну газами і поживними речовинами між кров’ю і тканинами. тонка стінка капілярів утворена лише одним шаром плоских ендотеліальних клітин. через неї легко проходять гази крові, продукти обміну речовин, поживні речовини, вітаміни, гормони і лейкоцити (за потреби).

багато капілярів в залозах, мозку; мало в сухожиллях.

капіляри можуть відкриватись і закриватись, змінюючи кровопостачання тканин.

рух крові по судинам, кров’яний тиск в них. пульс.

кров рухається по судинах в результаті: ритмічної роботи серця, різниці тисків у різних частинах кровоносної системи, присисної дії грудної порожнини.

ритмічна  робота серця  створює і підтримує різницю тиску в судинах. під час серця кров під тиском виштовхується в артерії. за час проходження крові по судинах енергія тиску витрачається. тому тиск крові поступово зменшується. в аорті він найвищий 120-150 мм.рт.ст., в артеріях – до 120 мм.рт.ст., в капілярах до 20, а в порожнистих венах від 3-8 мм.рт.ст. до мінімального (-5) (нижче атмосферного). згідно з законами фізики рідина рухається від ділянки з вищим тиском до ділянки з нижчим.

артеріальний кров’яний  тиск не є сталою величиною.  він пульсує в такт із серця: в момент систоли тиск підвищується до 120-130 мм.рт.ст. (систолічний тиск), а під час діастоли знижується до 80-90 мм.рт.ст. (діастолічний). ці пульсові коливання тиску відбуваються одночасно з пульсовими коливаннями артеріальної стінки.

кров’яний тиск у людини вимірюють  у плечовій артерії, зіставляючи його з атмосферним. для цього на плече одягають гумову манжетку сполучену з манометром. у манжетку нагнітають повітря поки пульс на зап’ястку не зникне. це означає, що плечова артерія стиснута більшим зовнішнім тиском і кров по ній не тече. потім, поступово випускаючи повітря з манжетки, слідкують за появою пульсу. в цей момент тиск в артерії стає трохи більшим, ніж тиск у манжетці, і кров, а разом з нею і пульсова хвиля починають доходити до зап’ястка. показники манометра в цей час і будуть характеризувати кров’яний тиск у плечовій артерії.

Популярно: Биология