Есть ответ 👍

Экспозиция, развязка, завязка,твір "сто тисяч " іван карпенко-карий

180
395
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Експозиція:   знайомство автором читача (глядача) з місцем дії та дійовими особами — герасимом калиткою, бонавентурою, савкою, невідомим, сином герасима романом і наймичкою мотрею, показує обставини, в яких живуть дійові особи, їх стосунки і прагнення. зав'язка:   восьма ява першої дії твору, коли невідомий домовляється з калиткою про те, що у визначений час він передасть йому на вокзалі за 5 тисяч справжніх грошей 100 тисяч фальшивих. розвиток дії:   гонитва калитки за наживою, за грошима. у другій та третій діях комедії показано, що кожний вчинок калитки, кожна його думка підпорядковані безглуздій жадобі збагачення, накопичення грошей і землі. він нещадно експлуатує наймитів, підганяє до роботи сина і дружину, в одруженні сина шукає засобів збагачення. кульмінація:   четверта дія комедії, коли малофес попереджає калитку, щоб він не барився з купівлею землі у смоквинова, бо її поспішає придбати жолудь. калитка з савкою ідуть на вокзал, привозять мішок «грошей» і починають ділитися. настає найвищий момент напруження дії: в міїпку замість фальшивих грошей були пакунки чистого паперу. невідомий виявився спритнішим шахраєм, ніж калитка, і обдурив його, продавши за 5 тисяч карбованців мішок чистого паперу. розв'язка:   п'єса «сто тисяч» закінчується тим, що обдурений гера-сим у розпачі вішається, його врятовує бонавентура. драматург показав всю потворність моралі калитки, висміяв його мрії, поведінку, дії.

Прислiв’я — це народний вислiв повчального змiсту, що виражений реченням. Вiн формулює життєву закономiрнiсть або передає узагальнений суспiльний досвiд.

Наприклад: вiк живи, вiк учись.

Приказка — це стiйкий образний вислiв, який вiдзначається лаконiчною будовою. Вiн не формулює певної закономiрностi чи правила, не має повчального змiсту.

Наприклад: не мала баба клопоту, купила порося.

Казка – це епічний, переважно прозаїчний художній твір авантюрного, чарівного або побутового характеру здебільшого з установкою на вигадку.

Скоромовка - це коротка фраза з штучно ускладненою артикуляцією, що містить складні для вимови поєднання звуків.

Фольклор - це твори, що складені народом і передавалися із вуст в уста, із покоління в покоління, при цьому змінювалися і доповнювалися.

Популярно: Українська література