Есть ответ 👍

Цитати до образу планетника борис харчук

282
422
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


"найбільшою мрією стало самому щось посіяти і щоб воно зійшло. хлопчик і робив це , наслідуючи маму ». « закутаний в хустку , кінці якого пущені під пахви , з рукавами і довгими полами , в личаках , намотаних до колін , був схожий на дівчину , а ще більше на якийсь прояв , нібито він і не чоловічої статі. очі швидкі . руки беручкі ». «малий ? нехай він і без штанів , але більше знає іншого старого, більше , ніж я! ».

цьогоріч минає 110 років, як зорганізувалося подільське товариство “просвіта”. а сприяв такій епохальній події жовтневий маніфест 1905 року, яким скасовували певні обмеження громадян царської росії. скориставшись царською “ласкою” — лібералізацією — інтелігенти, священнослужителі кам’янця-подільського кость солуха, олімпіада пащенко, сергій іваницький, кирило стиранкевич, віталій стиранкевич, юхим сіцінський, віктор приходько, калістрат степура, степан дложевський, віктор злотчанський, павло вікул зібралися на організаційний комітет і заходилися довкола затвердження статуту, перший пункт якого гласив: “товариство має на меті культурно-просвітницькому розвитку українського народу на поділлі”. для того, щоб цей документ набрав юридичної сили, потрібна була дворян. своє плече у цій важливій справі підставив михайло степанович завойко.

як результат, 6 травня 1906 року губернатор ейлер підписав статут. перше засідання подільської “просвіти” відбулося 8 травня 1906 року, на той час у товаристві налічувалося 120 членів. на засіданні обрали раду із 8 осіб на чолі з головою, лікарем костем григоровичем солухою. тоді ж надіслали текст телеграми на ім’я лідера української групи в державній думі і. шрага з побажанням сил і снаги в боротьбі за волю і щастя україни, ще одну телеграму надіслали в. антоновичу з проханням стати почесним членом подільської “просвіти”

Популярно: Українська література