Есть ответ 👍

Прочитай текст . чому його так названо? звабниця польова
перепілка десь із хлібів повноголосо оповістила про себе.Дівча вперше чує оце
Під-падьом ! Під-падьом! Озвалося спершу загорбом,а потім раптово підпадьомкнуло зовсім близько ,ніби перепілка навмисно перемістилася ближче до нас,щоб ми краще почули її ,польову пустунку.
Дівча шаснуло в напрямі ,де перепілка востаннє підпадьомкнула . Але там тихо,ніби справді вичікують доки дівча підбіжить ближче, щоб потім ураз, немов з іншого місця,ще голосніше ,аж ніби задирливо Під-падьом ( за олесем гончарем )

293
452
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ответ

Ну там либо дівча підбіжить чи хтось інший


Значний внесок в розвиток української літератури зробив олександр олесь. його творчість наскрізь пронизана почуттям патріотизму й любові до рідної країни. особливо це відбилося в поезії «рідна мова в рідній школі*. на початку xx ст., саме у той час, коли був написаний цей вірш, в україні було прийнято розмовляти або польською, або російською мовами. українська мова вважалася «мужицькою», бо нею розмовляв простий народ. пани й поміщики, навпаки, соромилися своєї рідної мови. саме такий стан в країні надзвичайно непокоїв поета. він із болем в серці розумів, що таке явище може призвести до того, що українська мова просто зникне. у своїй поезії «рідна мова в рідній школі! » автор закликає українців не забувати свої корені, не нехтувати славним минулим наших пращурів, не соромитися того, що ми засвоїли з молоком матері:   рідна мова! рідна мова!   що в єдине нас злива, —  перші матері слова,  перша пісня колискова. немає мови — нема і народу. а як можна сказати, що такого народу, як український, немає? український народ завжди славився своєю волею і тим, що ніколи не корився чужинцям. і поет у своєму вірші закликає до того, що краще нам стати німими, ніж розмовляти чужою мовою, скоритися, стати на коліна:   краще нам німими стати,  легше гори нам нести,  ніж тебе розіп’ясти,  наша мово, наша мати! ніколи в житті український народ не відречеться від свого минулого, саме про це надії поета. він вірив, що українська мова все ж таки відродиться на своїй землі і залунає в рідній школі:   і спасе того в недолі  наша мрія золота,  наше гасло і мета:   рідна мова в рідній школі

Популярно: Українська мова