Есть ответ 👍

до іть 1) Чому кінь має білий колір?

2)Про що говорить ім’я коня? Чому автор назвав його саме так?

3)Кого змалював письменник в образі коня?

4)Прочитайте слова, які письменник узяв за епіграф до оповідання. Як вони розкривають зміст твору?

5) З’ясуйте, у чому полягає порушена автором проблема знеособлення людини в суспільстві (прокоментуйте наведені цитати):

Уривок від початку твору до слів «...Бо назавтра свиням зелені нема». Уявімо цю картину: табун коней, серед них Шептало. Коли коні побачили батіг у руках підпаска, то Шепталові зсудомило спину, а коли хлопчина «хвацько стрельнув батогом», коні збилися в куток. А що ж Шептало? Як він опинився в тому кутку? Чи любив Шептало табун, гурт? А як інші коні на це реагували? Що ми дізнаємося про Шептала з цьогоепізоду?

Прочитайте рядки про стосунки Шептала зі Степаном. Чому ж конюх не б’є Шептала і не посилає на важку роботу?

Розповідь про те, що недолюблював Шептало. Прочитайте ці слова. Чому кінь найбільше не любив «крутити привід і їздити до міста»? Що «на мить» втішало його? Що можна сказати про Шептала, виходячи зі змісту цього епізоду?

Опис звички Шептала ходити позаду всіх. Так, ніби його не женуть, а він «сам по собі». Кінь про все забуває, «окрім одного: тремтливої ілюзії волі та влади». То ж про що мріє кінь? (Про волю і владу.)Чому це лише «ілюзія», до того ж

«тремтлива»? «Тремтлива ілюзія» – що це таке?

6) Що примусило коня зрозуміти своє справжнє становище і вирватися на волю?

7) Як поводився кінь, опинившись на волі?

185
424
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Б́іла масть — одна з похідних мастей коней, що виникла внаслідок генетично обумовленого явища депігментації коней. Лошата білої масті народжуються одразу білими, з депігментованими шкірою, копитним рогом, шерстю та волоссям, зрідка з невеликими відносно тулуба залишками пігменту на тілі, колір таких ділянок визначений палітрою базової масті.


Iз давнiх-давен уславилась земля украïнська пiснями, якi передавалися вiд поколiння до поколiння, вiд матерi до дiтей бережно, як найцiннiшi релiквiï. пiснi розкривали духовний свiт народу, його прагнення i сподiвання, горе i радощi, давали сили в трудi i боротьбi за визволення. "украïнська народна пiсня, ї писав м. стельмах, ї увiбравши в себе i грозовий, i барвiнковий ласкавий свiт, iсторiю i побут, болючi роздуми i найнiжнiшi почуття, воiстину генiально поєднала пристрасне й емоцiйне слово з незбагненним чаром, з незбагненними таємницями " доля украïнськоï пiснi сумна i велична. незважаючи на перешкоди i лихолiття, вона вистояла i продовжує чарувати красою новi поколiння. кожна пiсня, мов iскра, викресана з душевних глибин, проникає в саме серце, бо, як сказав укладач збiрки "найкращi пiснi украïни" михайло шевченко: "вона має те велике, єдине, що не вмирає, що гукає, об'єднує, паморочить жагучим почуттям духовностi ї має дух! " народна пiсня ї це насамперед iсторiя украïни та невмирущiсть душi народноï, це свiт життя i боротьби, надiй i сподiвань, якi не людину i в найтяжчi часи. минають столiття, змiнюються суспiльнi устроï, потрясають свiт вiйни i голодомори, на змiну одним поколiнням приходять iншi зi своïми смаками й уподобаннями. а народна пiсня залишається, даруючи свою красу та неповторнiсть. народна пiсня зоряно, незгасно горить в моєму серцi повсякчас, вона мене виводить на дорогу. вона менi просвiтлює вiки, де радiсть i печаль мого народу врослися в древа вiчного гiлки. і не зважай уваги на кацапів=)

Популярно: Українська література