Есть ответ 👍

Скласти висновок про голонасінні та покритонасінні або квіткові по біології ів ( на українську мову )

153
353
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Ijony
4,6(32 оценок)

Голонасі́нні (Gymnospermae) — група насінних рослин, що характеризуються наявністю насіння і насінного зачатка, які лежать відкрито на лусочках шишок (звідки й назва групи). Етимологія: грец. γυμνόσπερμος — «голе насіння». Поширені голонасінні по всьому світу (за винятком Антарктиди), причому більшість, — особливо хвойних порід, — у помірному й субарктичному регіонах. В основному голонасінні — це дерева і кущі, рідко, лози, трав'янистих рослин серед них немає. Поява насіння, яке має запас поживних речовин і захищене шкіркою, — значний ароморфоз, що зумовив широке і швидке розповсюдження голонасінних рослин суходолом. Важливим пристосуванням для життя на суходолі є змога внутрішнього запліднення (без води). Пилок голонасінних рослин переноситься повітряними течіями. Потрапляючи на розташований відкрито насіннєвий зачаток, він утворює пилкову трубку, яка досягає яйцеклітини і забезпечує злиття гамет. Після запліднення з насінних зачатків формується насіння, але не одразу, а тільки через 12—15 місяців. Насіння має зародок з корінцем, бруньками і сім'ядолями, запас поживних речовин, та вкрите насіннєвою шкіркою.

Провідні і покривні тканини порівняно досконаліші. Добре розвинений камбій сприяє росту стебла в товщину. Стовбур міцний, бо потовщується внаслідок розростання деревини, основна маса клітин якої мертва. Корінь закладається ще в зародку, з нього розвивається головний корінь: він формує стрижневу кореневу систему, що може проникати глибоко в ґрунт, добре закріплюючи в ньому рослину. Це допомагає рослинам краще протистояти вітрам.

Це переважно вічнозелені рослини. Їхні листки живуть тривалий час й опадають поодинці, а не одночасно. В одних видів листки великі, розсічені, в інших — дрібні, найчастіше мають вигляд голок чи лусок.

У життєвому циклі голонасінних велике значення має спорофіт: він є носієм органів спороношення і домівкою для гаметофітів. Останні розвиваються і живуть на спорофіті, живлячись за рахунок його поживних речовин.

За зовнішнім виглядом сучасні голонасінні дуже різноманітні. У тропіках і субтропіках обох півкуль Землі в низькорослих вічнозелених сухих лісах і чагарниках зростають саговники. Зовні вони дуже схожі на папороті або пальми.

В Україні голонасінні представлені 15 видами з 4 родин. Родину Соснові представляють Ялиця біла, Модрина європейська, Ялина європейська, Pinus brutia, Сосна кедрова, Сосна гірська, Сосна чорна, Сосна звичайна; Кипарисові — Ялівець звичайний, Ялівець високий, Яловець смердючий, Ялівець колючий, Ялівець козацький; Ефедрові — Ефедра двоколоса; Тисові — Тис ягідний.

Різноманіття голонасінних найкраще ігати в ботанічних садах і дендрологічних парках. Принаймні хвойні дерева дуже добре представлені в колекціях по всій помірній зоні світу.


Упрокариотов есть-ядра нет,оболочка+клеточная стенка и мембрана,клеточный центр есть,пластид нет,вакуолей нет,лизосом нет,рибосомы есть но маленькие,комплекс гольджи отсутствует,эпс нет,митохондрий нет,органоиды движения есть у некоторых бактерий у растений -ядро есть,клеточной стенки нет но мембрана есть,клеточ центр есть у низших растений но у высших отсутствует,пластиды есть,вакуоли есть,лизосомы есть,рибосомы есть,гольджи есть,эпс  есть,митохондрии есть,органоиды движения у низших есть у высших отсутствуют животные-ядро есть,клеточной стенки нет но мембрана есть,клеточный центр есть,пластид нет,вакуоли есть,лизосомы есть,рибосомы есть,гольджи есть,эпс есть,митохондрии есть,органоиды движения есть грибы-клеточная стенка есть из хитина,мембрана есть,клет центр у некоторых есть,пластид нет,ядро есть,вакуоли есть,лизосомы есть,рибосомы есть,гольджи есть но плохо развит,эпс есть,митохондрии есть,органоидов движения нет

Популярно: Биология