Есть ответ 👍

Зв’язне мовлення. Контрольний твір-опис місцевості (вулиці, села, міста) на основі особистих і вражень
у художньому стилі
Особливості опису місцевості
Під час опису місцевості (особливо вулиці, площі) вживайте ар­хітектурні терміни.
Описуючи місцевість, площу чи вулицю, слід ураховувати місце, звідки ведеться , час доби, а також пору року та ха­рактер погоди.
Площа, як правило, описується по колу: зліва направо чи нав­паки.
Головне для опису місцевості – назвати наявні там предмети, вказати місце їх розташування, описати ці предмети.
Опис місцевості рідко має самостійне значення, а здебільшого є складовою частиною художнього твору, включається в нього з пев­ною метою. Опис має бути підпорядкований цій меті.
Описуючи місцевість у художньому стилі, слід пам’ятати про одну з важливих особливостей цього стилю: наявність такої лексики, через яку б виражалось ваше ставлення до зображуваного.
ПАМ’ЯТКА
Як працювати над твором-описом місцевості в художньому стилі
Вдало дібрати фактичний матеріал (виділіть об’єкти, що скла­дають основу опису місцевості) та підготувати план майбутнього твору.
Дібрати яскравий заголовок, який виражав би основну думку висловлювання.
Дотримуватися вимог художнього стилю (доречно використову­вати художні засоби – епітети, метафори, порівняння – задля увиразнення мовлення).
Використовувати слова та словосполучення на позначення місця розташування об’єктів опису місцевості, як-от: прямо перед нами, неподалік, поруч, у центрі, вдалині, трохи далі та ін.
Передати власне ставлення до місцевості, що описується (захоп­лення, замилування, здивування тощо).
оч надо

135
347
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

WayneGames
4,8(57 оценок)

ВУЛИЦЯ МОГО ДИТИНСТВА

У кожної людини є найдорожчі місця в житті. Для мене — це вулиця, на якій я виросла. Зараз живу далеко звідти, але завжди пам’ятаю про неї і повертаюся туди.

Це маленька затишна зелена вулиця носить назву «Соборна». Духмяні грона білих акацій, п’янкий аромат жовтих лип, пухнастий цвіт струнких тополь, чарівні листя кленів — такою запам’яталася моя вулиця.

Наш колишній триповерховий будинок стоїть у затишному місці. У маленькому зеленому дворі багато яскравих квітів.

Запам’ятався мені на нашій вулиці і старовинний білий будинок із колись розкішним, а тепер, на жаль, занедбаним садом. Де-не-де збереглися маленькі одноповерхові будиночки в квітучих деревах і густих кущах.

Нещодавно ми з мамою ходили нашою вулицею. Початок її веде від Дніпра, від нашої улюбленої набережної з красивим пам’ятником — гордим вітрильником. У кінці вулиця знов повертає до річки через відому алею Слави.

Яка краса на Соборній восени! Дерева стоять у багряному, жовтому листі, яке потихеньку спадає додолу. Йдеш по ньому, наче по прекрасному м’якому килимі. З Дніпра доноситься свіже повітря. Відчуваєш незвичайний спокій і повне злиття з природою. Такий мій рідний куточок у Херсоні — вулиця Соборна.

Здається мені, мов у казці, Життя тут щасливо іде. І знову всім серцем бажаю Вернутись в дитинство своє.


Только на   кину в личку

Популярно: Литература