podenas1969
15.03.2021 11:28
История
Есть ответ 👍

В яких умовах жили середньовічні студенти?

235
309
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

Chalmers1998
4,4(41 оценок)

Не легким було життя середньовічних студентів, які часто були вимушені жити у важких умовах, бідності та нужді, навіть якщо вони були дітьми багатих батьків, часто всі їхні статки йшли на купівлю необхідних книжок, які в ті часи були дуже дорогими. Існували і так звані «бродячі студенти» – ватанги, вони мандрували з міста до міста, з університету до університету в пошуках знаючих викладачів, які могли б їх навчити. А оскільки навчання в середньовічному університеті велось виключно латинською мовою, то студент англієць міг запросто розуміти викладача француза чи італійця. Латинь була справжньою міжнародною мовою середньовічного студентства.

abarzenkov
4,5(92 оценок)

Відповідь:

Вважалося, що заняття краще запам’ятовуються, якщо студента періодично бити. Збереглося дуже багато середньовічних посібників, в яких учнів рекомендувалося пороти, бити батогом або тягати за вуха. Перепадало і деяким особам королівської крові. Хоча у англійських принців, які не виявляли великої ретельності, поруч завжди знаходилися хлопчики для биття, які брали на себе весь гнів викладачів.Дуже часто тяга до знань призводила до того, що студенти, які не задовольнившись практикумом по анатомії вдень, відправлялися викопувати трупи вночі, щоб продовжити вивчення людського тіла. Деякі крали трупи ще «тепленькими», тобто прямо з шибениці. У Монпельє наприклад, існувала ціла мережа інформаторів, які завжди знали, коли і де відбудуться похорони.Мабуть, в усі часи студенти любили повеселитися і випити. У Довіднику прекрасного студента, датованого 1495 роком, описуються обмеження для учнів. Заборонялося проводити ніч поза домом, купатися по понеділках, ходити на базари по середах, говорити дурниці тощо. За провину студентів знову ж пороли.

Пояснення:


Вы, видимо, имеете в виду под -государствами востока города и междуречья. в месопотамии (киш, ларса, урук, ур и т. д) сильна была царская власть в отличие от греческих полисов, советами из большого числа выборных граждан и выборными же архонтами. также на востоке не существовало самого понятия гражданина и жители городов не обладали никакими правами и преимуществами. они были обычным населением, мало чем отличавшимся от сельского. также на востоке совершенно не была разработана система городского права. в финикии (библ, тир, сидон, арвад) также была сильна царская власть и не было городского права. лишь в тире в короткий период (564-556 гг. до н. э. ) существовали выборные суффеты, возглавлявшие общину города.

Популярно: История