Ответы на вопрос:
сабақтың мақсаты: сарматтардың орналасу территориясы, ескерткіштері, жорықтары туралы баяндай отырып, білікті, білімді азамат тәрбиелеу.сабақтың түрі: араласәдісі: интерактивті көрнекілік: картасабақтың барысы: і.ұйымдастыру кезеңі• оқу құралын тексеріп түгелдеу• әнұран орындау, «хабар»• оқушылар зейінін сабаққа аударуіі.үй тапсырмасын сұрау: 1. оқулықтағы материалдарды пайдаланып, сыма цянь, аммиан марцеллин, приисктің ғұндар туралы айтқандарын салыстыр.2. ғұн қоғамында кімдер билік етті? 3. ғұндардың шаруашылығы туралы айтып бер.4. ғұндардың билеушісі қалай билік жүргізген? 5. ғұндардың мәдениеті жөнінде әңгіме құрастыр.жаңа сабақтың жоспары: 1. сарматтар туралы деректер сарматтар еліміздің батыс аумағын б.з.б. 8 ғасыр мен б.з.-дың 5 ғасырында мекендеген.2. сарматтар мәдениеті. савромат-сармат тайпалары орталық азия мен қара теңіз өңірі мәдениеттерін байланыстырды. көршілес босфор мемлекетімен байланыс орнатып, алдыңғы азия, солтүстік кавказға, парфияға жаулаушылық жорықтар жасады.3. сарматтар туралы болжамдар.4. сарматтардың наным-сенімі.сабақты бекіту: 1. сарматтар ескерткіштері қазақстанның қай аймақтарында табылған? картадан көрсет.2. савроматтар мен сарматтардың байланысы қандай? 3. «савромат-сарматтардың көне замандағы орны» деген тақырыпта эссе жаз4. сарматтар туралы жазған тарихшыларды ата.бағалау: үйге тапсырма: § 23. тест. амазонкалар туралы аңызды оқып, түсінігін айту.
Популярно: Қазақ тiлi
-
Kathrione02.11.2022 05:23
-
katiabrandt1711.10.2021 14:49
-
Zhenechka1233214514.12.2022 21:49
-
paa05040323.12.2020 03:57
-
maloy442412.02.2023 18:02
-
DanilOtlicnic13.11.2022 17:46
-
marina15198723.02.2021 04:57
-
vamp999128.03.2020 02:43
-
Rima0213.07.2020 12:16
-
про100Banan08.05.2023 21:44