nastua89723
18.06.2020 09:36
История
Есть ответ 👍

3.Написать ЭССЕ по формуле ПОПС на тему « Значение творчества первых казахских мыслителей 13-15вв» Культурное достояние Казахстана – мавзолей Ходжа Ахмета Яссави .( )

287
448
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

LB1621
4,7(85 оценок)

1. трибушет

2.катапульта

3.

4. спарта

5. я не уверен,но мне кажется,что это парламент

територіальний поділ та місцева адміністрація українських земель у складі великого князівства литовського, королівства польського та речі посполитої не були сталими і за 300 років (з 1340 до 1648 pp.) кілька разів змінювалися. тривалий час зберігалися старі адміністративні одиниці - князівства, уділи, волості та верви. першою їх ліквідувала польща в галичині (1434 а потім і литва - 1471 р. ліквідовано останнє київське князівство, запроваджена воєводська система, яка остаточно закріпилася люблінською унією 1569 р. саме після неї склалася така адміністративна структура з відповідною місцевою адміністрацією.

найбільшою адміністративною одиницею вважалося воєводство на чолі з воєводою, якого призначав князь (король). йому належала військова, виконавча та судова влада у воєводстві, він очолював місцеву адміністрацію - уряд. заступниками воєводи були каштеляни та старости. всього на території сучасної україни у різні роки існувало повністю або частково 7 воєводств: руське (1434 подільське (1434 белзьке (1462 київське (1471 брацлавське (1566 волинське (1566 р.) та чернігівське (1635 воєводства поділялися на різну кількість noвimiв, на чолі з повітовим старостою, тому іноді вони і називалися староства. руське воєводство поділялося не на повіти, а на землі. центральний повіт воєводства очолював каштелян - комендант. староста (каштелян) наділявся широкими адміністративними та судовими функціями. до повітового уряду входили маршалок, стольник, хорунжий, канцеляристи, підсудки. станово-представницькими органами у воєводстві та в повіті були місцеві шляхетські сеймики. найнижчою ланкою поділу вважалася «олость на чолі з волосним старостою та підпорядкованим йому писарем. у деяких місцях волость називалась округом (чернігівщина), або підстароством (правобережжя). волость складалася з сільських общин - коп, на самоврядуванні у формі сходу, який обирав сільського старосту (у різних місцевостях - тивуна, старця, війта, солтиса). копа складалася з села або кількох сіл, які об'єднувалися в дворища (10 хат) та дими (1 господарська родина).

міста поділялися на фортеці, очолювані каштелянами, приватновласницькі або державні, керовані міськими - ратушами, та вільні на самоврядуванні (магдебурзьке право), на чолі з магістратом.

i ратуша, і магістрат складалися з двох палат. виконавчої - ради та судової - лави. до ради входили райці (радники), яких очолював бурмістр, а лава (скабінат) складалася з 12 лавників (присяжних), яких очолював війт (суддя). до повноважень місцевої адміністрації входили господарські функції, самооборона, збір податків, здійснення суду як першої інстанції.

ключові поняття: воєводство, повіт, волость, копа, воєвода, війт, староста, бурмистр, магістрат, ратуша, рада, лава.

історико-державна подія: 1471 р. - ліквідація київського князівства та запровадження воєводської системи в україні.

типология политических процессов

Объяснение:

vfggggggd
4,6(51 оценок)

Причины:

в 546 году до н.э. персы начали завоевывать некоторые небольшие греческие города-государства вдоль анатолийского побережья. в 500 до н.э году эти города-государства восстали против персов; его позже назвали ионийским восстанием. греческие города-государства в современной греции (афины и эретрия) поддерживали города-государства на анатолийском побережье с кораблями. восстание закончилось неудачей. но персидский правитель дарий рассердился на афины и эретрию за то, что они поддерживали другие города-государства с кораблями. поэтому он использовал это как повод вторгнуться в материковую грецию. он, наконец, вторгся в грецию на равнине марафона в 490 году с армией в 25 000 человек. афиняне сразились с ними и выиграли сражение. после марафона персы отступили домой.

спустя 10 лет преемник дария, ксеркс, снова вторгся в грецию, все еще сердясь за потерю в марафоне с силой в 10 раз больше. но на этот раз афины были готовы защищаться.  

хронология:

492 г. до н.э.

дарий i вторгается в грецию.

490 г. до н.э.

объединенная сила греческих гоплитов побеждает персов в марафоне.

480 г. до н.э.

• фивы сражаются с персией во время вторжения ксеркса в грецию.

• ксеркс интенсивно готовится вторгнуться в материковую грецию, построив депо, каналы и лодочный мост через хеллеспонт.

• битва при фермопилах. 300 спартанцев под командованием короля леонида и других греческих союзников удерживают персов во главе с ксерксом i три дня, но потерпели поражение.

• неоднозначная битва артемисии между греческим и персидским флотами ксеркса i. греки уходят в саламин.

• битва за саламин, где греческий военно-морской флот во главе с фемистоклом побеждает атакующую армаду ксеркса i персии.

479 г. до н.э.

• персидские силы ксеркса побеждены греческими силами в платее, фактически прекратив имперские амбиции персии в греции.

• элевсис разрушен персами.

449 г. до н. э. - 448 г. до н.э.

мир между грецией и персией.

Популярно: История