Есть ответ 👍

Напишите краткий пересказ Шоколад люблятьу всьому світі. За рік ми із задоволенням уминаємо чимало шоколадних тістечок, печива, десертів, а скільки шоколадок – і не злічити. А от самі по собі боби какао, на основі яких і робиться вся ця смакота, зовсім не смачні. 2 500 років тому майя і ацтеки – народи, що жили на території нинішньої Мексики, – смажили боби какао, заливали

шоколад9 їх водою, додавали перець і пили цей напій, який називали «чокол хаа» або

шоколад6«коколатль». Вони вважали його напоєм богів і використовували під час релігійних церемоній. Правитель ацтеків Монтесума ІІ полюбляв пити шоколадний напій, і випивав по 50 чашок на день. Він називав його «божественним напоєм» і вірив, що той дає йому сили і мудрості. Боби какао дуже високо цінувалися і навіть слугували за гроші.

шоколад5Коли у 1500-х роках іспанці завоювали землі ацтеків, вони скуштували коколатлю (іспанці називали його чоколатль). Але, оскільки їм не сподобався гіркий смак напою, вони додали до нього цукру і підігріли напій. Так був винайдений гарячий шоколад! Іспанці привезли боби какао в Європу, де гарячий шоколад швидко став дуже популярним.

щоколад7У 1700-х роках шоколадні кав’ярні поширилися по всій Європі. Та через високу ціну ласувати гарячим шоколадом могли тільки заможні люди.

шоколад8

Подібно до майя та ацтеків протягом декількох століть європейці вживали шоколад тільки як напій. Деякі пекарі додавали його до своїх виробів, але таких ласощів, як шоколадні плитки, ще не було.

шоколад4
У 1847 році сім’я Фрей – відомі торговці шоколадом – почала виготовляти твердий шоколад, який можна було їсти! Він виготовлявся із нагрітої суміші какао-порошку, масла, какао і цукру. І порошок, і масло какао отримували із бобів какао. Охолоджуючись, суміш ставала твердою.

185
319
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


колись-то на заході україни жив сумний лісовик дехто. він володів усіма мовами, які тільки були, і знав усі таємниці світу. а ще мав грубезну книжку із залізними застібками на палітурках. книжка лежала у нього в покоях, прикута до ніжки стола, а стіл був міцно прибитий до підлоги. перш ніж читати книжку, дехто одмикав її залізним ключем, якого завжди носив із собою.

от якось лісовиків друг - веселий хлопчик хтось, якому було заборонено навіть підходити до книжки, влучив мить та й прокрався в покої, коли дехто пішов із дому. бачить хлопчик: у кутку стоїть дзерка­ло, та не просте — в ньому видно геть усе, що робиться на світі. була тут і чарівна мушля. прикладеш до неї вухо — і чуєш, що тільки зама­неться.

та даремне учень вдивлявся в дзеркало — у ньому лиш хмари та­бунами пливли і дим клубочився. даремне прислухався й до мушлі — в ній тільки шуміло щось та хлюпа­ло, ніби морські хвилі.

глянув хтось на стіл — о радість! лежить лісовика книжка незамкнена. розгорнув її хлопчик і, водячи пальцем, прочитав уголос один ря­док. і щойно він це зробив, як перед ним з'явилася веселий і усміхнений ангел. це була радість лісовика, яку він ще давним-давно заховав і став сумним.

недалеко хтось почув стук і зрозумів, що це повертається дехто додому. злякався. хотів заховати радість, але не встиг.

коли лісовик побачив це, то сказав : "навіщо? тепер ми всі потрапимо у світ чарівності"

так і сталося. вони назавжди поринули в світ повний любові і доброти. ось і казочці кінець, а хто слухав - молодець.

 

Популярно: Українська мова