Есть ответ 👍

Твір роздум на тему "як має жити людина?".За творами О.Бальзака та М.Гоголя. До ть будь ласка .

125
211
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

пума060
4,4(73 оценок)

Життя — це складне і важке ремесло, і треба докласти чимало зусиль, щоб навчитися йому.

О. Бальзак

Прочитавши однин з найвідоміших творів Оноре де Бальзака, повість «Гобсек», я замислився над багатьма питаннями: чому прагнення Гобсека ствердитися у житті та суспільстві привели до однієї єдиної пристрасті — нескінченого накопичення золота? Яким чином у героєві поєдналися дві такі різні людини, як скнара і філософ? Чому важке життя зробили Гобсека не наділили його мудрістю а лише зробили жадібним? Та й ще багато «чому?» і «як?».

Яким би не став головний герой повісті, але він добре засвоїв таке важке ремесло, як життя. Я вважаю, що у нього є чому повчитися. Адже Гобсек був надзвичайно працьовитим, він мав велику силу волі і проникливий розум. Він вчився на своїх помилках, з яких витягав максимум користі і потім двічі не помилявся в такій же самій ситуації. Та, на жаль, свої позитивні якості він прикладав не для того, щоб робити своє життя щасливим, а лише для того, щоб накопичувати багатство

Перенісши багато примх долі, Гобсек сформулював власні життєві принципи, яких і притримувався усе життя. Він не вірив ніяким переконанням, бо вони частіше усього залежали від обставин і часу, єдиним справжнім почуттям, яке було властиве людям, він вважав інстинкт самозбереження, а золото для нього було «найнадійніше земне благо», яке дає людині незалежно від її стану можливість «панувати над світом». І дуже шкода, що пристрасть до накопичення багатства перемогла в Гобсекові по-справжньому гарну людину, адже природою в ньому були закладені достоїнства та риси характеру, які б могли зробити його шановною людиною.

З погляду на історію про Гобсека, я можу сказати, що кожен з нас повинен вчитися жити. Треба вміти планувати своє майбутнє, вміти ставити перед собою реальну мету. Треба вміти працювати, вміти вчитися не на своїх, а на чужих помилках, треба прагнути до реалізації усіх своїх можливостей.

Особисто я бажаю відбутися у житті як справжня особистість. Я хочу, щоб мене поважали не тільки як гарного професіонала у своїй справі, а й просто як гідну та чесну людину. Я ні в якому разі не хочу, щоб головним для мене стали гроші, хоча при цьому планую заробляти стільки, скільки потрібно для того, щоб ні в чому не потребувати, словом, жити нормальним повноцінним життям.


"шуточка"-молодой человек смеётся над чувствами девушки,не понимая,как он делает ей больно.считая себя смельчаком,на деле он трус,он не может сказать наденьке в глаза слова любви.надя-трусиха в жизни,мучается вопросом,любит ли её молодой человек.это доставляет ей страдания,но она не решается его спросить первая,нарушив правила приличия.надя хранит бережно воспоминания о словах,это приносит ей радость,окрыляет её,а юноша бросал слова на ветер,желая лишь пошутить.нельзя смеяться над чувствами других,это приносит боль и разочарование.

наденька-смелая девушка,она переступает свой страх,ради заветных слов.она мечтательна и застенчива,но готова любить и быть любимой.молодой человек жестокий и беспринципный,он не задумываясь,глупо шутит,а на деле у него не хватает смелости признаться наде,так как он и думал ,как он к ней относится,безразличие и душевная глухота -это его качества характера.

"толстый и тонкий"-два однокашника ,не видевшиеся несколько лет,встречаются на вокзале.приятели рады встрече,но узнав о достигнутом положении "толстого","тонкий" начинает заискивать,унижаться,съёживается и становится мелким человечишкой.

тонкий рад встрече,он начинает хвалиться,горд собой,но узнав,что его друг гораздо выше его в табели о рангах,он начинает заискивать и пресмыкаться перед другом.толстый искренне рад встрече,он слушает об успехах друга и рад за него,но изменение поведения тонкого сначала вызывают недоумение,потом раздражение,а затем и отвращение у толстого.тонкий-подхалим и бездуховный трус,для которого важнее материальное положение,чем дружеские отношения.толстый-одухотворённый и умный человек,не понимающий такого унижения своего однокашника,который был его другом,но не смог стать человеком,потеряв самоуважение.

Популярно: Литература