zaijiki
19.07.2022 05:21
История
Есть ответ 👍

ответьте на вопрос как султаны Керей И Жанибек получили землю которая в будущем станет территорией Казахстана. ​

135
287
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Polya6Б
4,4(30 оценок)

Керей и Жанибек.

Образовали Казахское ханство в 1465г.

1) Они были султанами ещё во времена правления Хана Абулхаира и подчинялись ему .

2) Они не признавали Абулхаира как правителя, но подчинялись ему.

3) Из за ослабление Хана Абулхаира, они двинулись в сторону Жетысу( Семиречье) в близ Могулистана.

4) Получают территорию на территории Семиречье которое им даёт Могулистан такая маленькая территория.

5) 1465 г создают Казахское ханство.

6) В 1468 г воспользовавшись смерти хана Абулхаира они присоединяют себе земли некоторые в близ Сырдарьи.

7) В результате между усобиц на узбекских землях хан Жанибек БЕЗ БОЯ захватывает ОГРОМНУЮ ТЕРРИТОРИЮ БЫВШЕГО УЗЮЕКСКОГО ХАНСТВО.( кроме присырдарииньских городов)

8) При Касым хане это сын Жанибека у Казахстана первый лям так сказать ( 1.000.000 казахов впервые за историю)

9) К 1500г Казахское ханство стало ещё БОЛЬШЕ и заметно расширилось на территории всего Дешт-и-кипчак Это ОГРОМНАЯ ТЕРРИТОРИЯ.

10) При Касыме захвачено города: Ташкент, ногайскую столицу Сарайшык, Астраханское ханство ( Современная Астрахань)

11) При Хак Назаре начали казахи нападать на Могулистан с целью окончательного включение Семиречье на территории Казахского Ханства. ( ПОЛНЫЙ РАЗГРОМ МОГУЛИСТАНА И ПРИСОЕДИНЕНИЯ ВСЕГО СЕМИРЕЧЬЯ.

12) Разгромили и киргизов и Ойратов и почти полностью уничтожили.

В итоге имеем ОГРОМНУЮ ТЕРРИТОРИЮ.

vladishe1
4,6(29 оценок)

Спосіб життя української шляхти наприкінці 16 - на початку 17 століття) після    кревської унії, й, особливо, після поразок свидригайла ольгердовича багато українських і білоруських князів втратили свої уділи. відбувалося поступове зближення князівської верстви з представниками інших привілейованих станів і як наслідок утворення єдиного привілейованого стану – шляхти. із середини 15 ст. на більшості українських земель утвердилася така структура панівного стану: князі – пани – зем’яни-шляхта – шляхта-голота – панцирні бояри.

ця структура зберігалася до середини 17 ст. щоправда навіть геть збіднілі князі мали більше шансів отримати високі уряди в порівнянні з менш родовитим, хай навіть і заможним, шляхтичем. крім того, князі поступали на державну службу до литовської, а потім польської держав, зберігаючи свої князівства й отримуючи від держави у приватну власність та пожиттєве держання значні земельні володіння. так княжі роди острозьких, вишневецьких, корецьких, чорторийських, збаразьких обіймали провідні урядові посади у великому князівстві литовському, засідали в раді великого князя, а у воєнні походи йшли під власними прапорами.

з посиленням польського впливу князі втрачали здатність на державному рівні вирішувати долю своєї батьківщини – вона дедалі більше починала залежати від волі чужих столиць: вільна чи кракова.

одначе княжі роди ще мали силу й авторитет чинити місцеве врядування. поділивши між собою спершу волинь, а згодом і центральну україну, вони перебрали реальну владу на місцях.

у їхніх володіннях діяло княже право із власними податками й судом. було своє військо. тож на місцевому рівні, здавалося, все лишалося таким, як і за княжої доби. власне, тому представники княжих сімей пов’язували свої родоводи із князями київської русі.

у житті тогочасної україни особливе місце посідав рід острозьких.

пани й дрібна шляхта: боротьба за рівні права всіх представників шляхетської верстви

до вищої верстви тогочасного українського суспільства, крім князів, належали також пани. слово «пан» у 16 ст. позначало своєрідний титул. так, та київщині й брацлавщині першої половини 16 ст. із 450 шляхетських родів панськими називалося близько сотні. головною ознакою пана було те, що він володів хоч і невеликою, але власною, з діда-прадіда, отчинною землею. як відомо, ще від часів київської русі численною була верства лицарів-бояр, що тримали землі-вислуги – маєтки, надані великим князем за військову службу. зберігалися вони й за пізніших часів. проте панові, на відміну від боярина, який мусив оселятися там, де подарує йому землю князь, було гарантоване спадкове володіння землею своїх предків. найчисленнішим прошарком шляхетської верстви була дрібна шляхта – зем’яни. частина з них мали право розпоряджатися власними маєтками, які були їх приватною власністю, решта користувалися землею за умови виконання військової повинності. втративши землю, такі шляхтичі потрапляли до розряду шляхти-голоти.

прикметною ознакою життя україни було те, що, попри споконвічну неоднорідність, шляхетська верства прагнула здобути собі загальні права і привілеї, а отже, відокремитися остаточно від решти суспільства.

й якщо князі мали ті права за фактом свого народження, то середній та дрібній шляхті доводилося їх виборювати. зміни у становищі шляхти відбилися в законодавчому кодексі того часу – статуті великого князівства литовського в редакції 1529 р. – першому (або старому) литовському статуті. згідно з ним шляхті було гарантовано, що її не можна карати без суду. закон також забезпечував шляхті володіння землею, яку не можна було відібрати «без вини».

отже, наприкінці 16 ст. українська шляхта домоглася закріплення в законі прав, що їх століть виборювала собі мечем, виконуючи нелегкі військові обов’язки.

 

Популярно: История