Есть ответ 👍

Трансформація тексту з художнього у науковий Прочитайте художні описи вітру. Спробуйте подати наукове визначення цієї стихії. Що ви для цього змінили? Після складення тексту порівняйте свій варіант з енциклопедичною статтею.

Сьогодні зрання знялася завірюха. З півночі, з-за Дніпра, набігли на місто густі хмари, вулицями промчали вітри, і ось за вікном хурделить несамовита метелиця. Вона рве і шарпає довге гілля самотнього дерева проти мого вікна, гуде в дротах, стогне десь у димарі… Ні, таки направді повернулася зима! Я люблю завірюху. Люблю її розгнуздану, дику стихію, що летить наохляп степами, пролітає селами й вдирається до міста. Тоді я ходжу засніженими міськими вулицями, рішуче ступаю в перевої та замети й прислухаюся до її крижаної лірики. Завірюха сміється і плаче, стогне й шаленіє, вона співає весільної і воднораз похоронної, в її співі жура й мажор початку й кінця (Б. Антоненко-Давидович).

ВІТЕР

То затанцює на роздоллі,

То сумовито заспіва,

То розтривоженій тополі

Останнє листя обрива.

То, невдоволений собою

І вересневим вітражем,

Траву байдужою рукою

Погладить, як дитя чуже

Л. Талалай

189
458
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Школьные знания.com задай вопрос из школьного предмета 5 - 9 классы українська мова 5+3 б розтавити пропущені розділові знаки в одному місці розрослись чималі вишняки, а далі од берега, коло самих хат ростуть дикі груші та яблуні, розкинувши своє широке гілля понад соняшниками, а ондечки серед одного города вгніздилась, гілляста груша розклала своє гілля трохи не при землі, на буряки та картоплю

Популярно: Українська мова