Есть ответ 👍

Доповідь на тему Українські меценати 19 століття.

214
476
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Микола Артемйович Терещенко - український підприємець та благодійник, старший син засновника династії Артемія Терещенка. Почесний громадянин Києва.

В Глухові на кошти Миколи Артемйовича протягом двох десятків років були побудовані чоловіча та жіноча гімназія, ремісниче училище, пансіон для гімназистів, дитячий притулок, міське училище, міський шпиталь, учительский інститут, повітовий банк, Анастасіївський собор. Крім того він опікувався ув'язненим, очолюючи місцеве відділення піклування про в'язниці.

Йому належить честь бути засновником київського училища для сліпих на Малодорогожицькій вулиці (єдиний на той час подібний заклад у Російській імперії), Маріїнського дитячого притулку, 4-ої гімназії (нині Транспортна академія), 5-ої гімназії на Васильківській, жіноча гімназія на Покровській, школа при Борисоглебській церкві, Троїцький народний будинок, Будинок працьовитості, Покровська церква, собор святого миколая при Покровському монастирі. А також в тому числі на його кошти був побудований Володимирський собор та Політехнічний інститут.

t22422
4,4(10 оценок)

Власть к нему перешла обычным наследственным путём после смерти отца его василия iii ивановича. в 1533г. но т. к. ему шёл только 4-й год, то до 15 лет власть в стране осуществлял регентский совет из бояр. мать его, однако, по сути отобрала власть у бояр, и до 1538г, пока не умерла (или ей ) правила единолично. а потом- снова бояре правили, как опекуны маленького царя, и среди них выделялись братья шуйские. атрибуты меня не интересуют, это мелочь. главное, что это был сумасшедший садист (особенно с 70-х гг) и "порядок он навёл такой, хоть покати шаром".

Популярно: История