kostsimonof
15.08.2021 07:29
История
Есть ответ 👍

Как восстановили византийскую империю?
Кратко)​

231
233
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

LinaCat123456789
4,6(70 оценок)

Объяснение:

Византи́я, Византи́йская импе́рия, Восто́чная Ри́мская импе́рия, Греческая империя, самоназвание Держава Ромеев, Ромейская империя (395[~ 2]—1453) — государство, сформировавшееся в 395 году вследствие раздела Римской империи на западную и восточную части после смерти императора Феодосия I. В V веке Западная Римская империя прекратила своё существование, оставив Византию единственной исторической, культурной и цивилизационной частью, оставшейся от Древнего Рима и просуществовавшей на протяжении почти тысячелетия истории Поздней Античности и Средневековья[1][2].

alia1234567891
4,4(35 оценок)

Скориставшись слабкістю Рима, германці перейшли від набігів до захоплення земель, і 476 року було скинуто останнього імператора Західної Римської імперії. Становище на сході також було важким, особливо після того, як 378 року вестготи здобули перемогу в знаменитій битві біля Адріанополя, в якій імператор Валент загинув, і готи під проводом Аларіха спустошили всю Грецію. Але незабаром Аларіх пішов на захід — в Іспанію та Галлію, де готи заснували свою державу, і небезпека з їхнього боку для Візантії минула. 441 року на зміну готам прийшли гуни. Аттила кілька разів починав війну, і лише сплатою великої данини вдавалося запобігти його подальшим нападам. В другій половині V століття небезпека прийшла з боку остготів — Теодоріх розорив Македонію, загрожував Константинополю, але і він пішов на захід, завоювавши Італію і заснувавши на руїнах Риму свою державу.

Сильно дестабілізували ситуацію в країні й численні християнські єресі — аріанство, несторіанство, монофізитство. У той час як на Заході папи, починаючи з Лева Великого (440–462), затверджували папську монархію, на Сході патріархи Александрії, особливо Кирило (422—444) і Діоскор (444—451), намагалися установити папський престол в Александрії. Крім того, у результаті цих смут виринали на поверхню старі національні конфлікти та сепаратистські тенденції; у такий б з релігійним конфліктом тісно спліталися політичні інтереси й цілі.

З 502 року перси відновили свій натиск на сході, слов'яни й авари почали набіги на південь від Дунаю. Внутрішні смути досягли крайніх меж, у столиці велася напружена боротьба партій «зелених» і «синіх» (за кольорами команд колісниць). Нарешті, міцна пам'ять про римську традицію, що підтримувала думку про необхідність єдності римського світу, безупинно звертала погляди на Захід. Щоб вийти з цього нестійкого становища потрібна була могутня рука, ясна політика з точними і визначеними планами. Таку політику проводив Юстиніан І.

Объяснение:

kraken45
4,4(66 оценок)

Основные направления и внешней политики россии в эпоху ивана 4

основными направлениями внешней политики россии в эпоху ивана 4 можно назвать европейское (ливонская война), восточное (средняя азия), южное (крым).  

а главными внешней политики ивана 4 были: - увеличение территорий государства, - расширение влияния россии, - выход в море, - укрепление границ, - остановить набеги кочевников и подчинить их себе.  

чем объяснить,что ее завоевательный,наступательный характер осуществлялся на восточном направлении?

восточное направление было наиболее активным, и наверное поэтому иван 4 придавал ему наибольшее значение. непростые отношения с ханами и длительная работа ивана 3 и василия 3 для влияния россии в средней азии определили завоевательный характер политики – иван 4 просто сделал то, что готовилось на протяжении почти целого века.  

кроме того, на территории средней азии жили много . дипломатическое сближение велось давно, но оно не было эффективным как наступление. вероятно, поэтому он выбрал наступательных характер в отношении казани, астрахани и крыма. это же касалось и сибири, которая не поддавалась влиянию, не соглашалась на вассальную зависимость – оставалась только завоевательная политика.

Популярно: История