Есть ответ 👍

Объясни вклад казахской интеллигенции в решение актуальных вопросов в социально- экономической и общественно-политической жизни Казахстана в начале XХ века Актуальные проблемы казахского общества в начале XX века: 1. 2. Представители казахской интеллигенции, которые защищали и нтересы родного народа: 2. Объясни каким образом казахская интеллигенция защищала интересы народа: 1. 2​

138
224
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Dina333098
4,4(3 оценок)

грецька колонізація (8 – 6 ст.) – це процес масового переселення греків з міст егейського басейну в численні колонії (апойкии), розташовані на узбережжях середземного й чорного моря. підстава колоній почалося ще в 2 т. л. до н. е., але 8-6 ст. набуло масового характеру. у колонії переселилися не менше чверті грецького населення, яке заснувало кілька сотень грецьких міст.

основні причини колонізації:

1. потреба полісної економіки в нових землях, нових джерелах сировини, в нових ринках збуту ремісничої та сільськогосподарської продукції.

2. поява в суспільстві тих, хто позбувся земельного наділу; в складі поселенців були і ті, хто у себе на батьківщині в силу будь-яких причин не міг його мати.

3. різке зростання народжуваності в греції («демографічний вибух»). створювалося надмірне населення, яке не знаходило свого місця на батьківщині і змушене було переселитися.

4. соціальна боротьба, яка процес народження нового виду державності – поліса. боротьба між родовою знаттю і рядовими общинниками приводила іноді до того, що переможені змушені були залишати батьківщину.

основні напрямки колонізації:

1. західний напрямок (о. сицилія, південна італія, південна галлія, східне узбережжя іспанії).

першою колонією, заснованою греками на заході, було поселення на острові питекуссы (західне узбережжя італії) і місто куми (кампанії), виведені близько середини 8 ст. до н. е. незабаром були засновані міста, що перетворилися потім у найбільші і процвітаючі западногреческие поліси: сіракузи, тарент, сібаріс, кротон та ін. сицилія і південна італія були так густо усіяні мережею грецьких колоній і поселень, що стали називатися «велика греція». на південному узбережжі франції була заснована массалія згодом стала багатонаселеним полісом, через який по річці родану грецькі товари прямували у внутрішні області галлії, аж до сучасного парижа. на іспанському березі була заснована велика колонія емпоріон. особливою активністю в західній колонізації відрізнявся місто корінф, один з найбільших торгово-ремісничих центрів ї греції, для якого характерно раннє становлення полісного ладу і нової економіки.

2. північно-східний напрямок.

тут провідну роль грав мілет (південний захід анатолії), також один з найбільших і багатих грецьких міст. за переказами, мілет вивів до 100 різних поселень і колоній. великими грецькими колоніями стали міста халкедон, візантії. міста синопа і гераклея понтійська були найбільш могутніми на південному березі чорного моря. найзначнішими грецькими колоніями на західному причорномор'ї вважалися істрія, аполлонія понтійська, одесос. незабаром колонізаційна хвиля досягла північного причорномор'я: ольвія, херсонес, пантікапей. найбільш великими грецькими колоніями кавказького узбережжя були міста пітіунт, діоскуріада, фазіс.

Популярно: История