Есть ответ 👍

В Тести для контрольної роботи.1.Вірш"Ой три шляхи широкії..."поет написав у 1847 в місті?А) Вільно. Б) Петербурзі.В) Санкт- Петербурзі.2.У вірші"Ой три шляхи широкії" звучать мотиви? А) Роль поезії у житті митця.Б) чужина і невпевненість серед чужих.В) приреченість на розлуку.3.Поет у поезії"Ой три шляхи широкії"використав художній засіб? А) гіперболу.Б) метонімію.В) порівняння.Г) паралелізм.4.Провідними мотивами вірша"Мені однаково..."є всі,окрім? А) Любов до батьківщини.Б) страх перед жахливим майбутнім України.В) переважання національних інтересів над особистими.Г) недосконалість світу.5.Вірш"Думи мої,думи..."- це ? А) вірш- послання.Б) вірш-роздум.В) вірш- заповіт.Г) вірш- сповідь.6.Поет порівнює думи із? А) соколята ми.Б) голуб'ятами.В) орлятами.7.Наскільки частин умовно можна поділити поезію Лесі Українки"Давня весна?" А) 2.Б)3.В)4. 8.Як називає Леся Українка свої мрії?А) світлі.Б) ясні.В) таємні.9.Л.Українка характеризує Бертольда такими словами,окрім?А) гордий.Б) багатий.В) завзятий. Г) веселий.Д) упертий.10. У яку пору року склав поет серенаду для Бертольда? А) весною.Б) взимку.В) восени.Г) влітку.11. Який художній засіб вжила поетеса у рядках : Люди мучились,як в пеклі.Пан втішався як у раю.А) епітет.Б) гіперболу.В) персоніфікацію.Г) антитезу.12. Розв'язкою у поемі"Давня казка"є?А) вбивство поета.Б) Бертольдо одружується з Ізідорою.В) смерть Бертольда.​

186
335
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Відповідь:

1-В, 2-В, 3-Г, 4-Г, 5-Б(??), 6-Б, 7-А, 8-Б, 9-Г, 10-Г,  11-Г, 12-А

1. Вірш "Ой три шляхи широкії..."поет написав у 1847 в місті?   В) Санкт- Петербурзі (під час перебування в казематі).

2. У вірші "Ой три шляхи широкії" звучать мотиви?  В) приреченість на розлуку

3 .Поет у поезії "Ой три шляхи широкії" використав художній  засіб?  Г) паралелізм (на мій погляд, бо ясени як три сини, тополя, як жіноча доля, явори - як три брати, калина, як доля молодої дівчини).

4. Провідними мотивами вірша "Мені однаково..." є всі, окрім?  Г) недосконалість світу.

5. Вірш "Думи мої, думи..."- це ? Б) вірш-роздум (??? - тут я не впевнена)

6. Поет порівнює думи із? Б) голуб'ятами  (у вірші "Думи мої, думи мої,/Ви млї єдині...")

7. Наскільки частин умовно можна поділити поезію Лесі Українки "Давня весна?"  А) 2 (на дві частини)

8. Як називає Леся Українка свої мрії?  Б) ясні  (у творі  «Хотіла б я піснею стати»)

9. Леся Українка характеризує Бертольда такими словами,окрім? Г) веселий ( цитата  "Був він гордий та завзятий,/  Але ж тільки на упертість / Та на гордощі багатий").

10. У яку пору року склав поет серенаду для Бертольда?  Г) влітку ( цитата - "Літнім вечором пізненько/ Сам поет сидів в хатині)

11. Який художній засіб вжила поетеса у рядках:  Люди мучились, як в пеклі. Пан втішався як у раю. Г) антитезу ( рай-пекло).

12. Розв'язкою у поемі "Давня казка" є?  а тут варіанти відповіді  цікаві, з точки зору визначення  поняття розв"язка, то розв"язкою твору є  А) вбивство поета (хоча за твором поета ув"язнили і він помер у тюрмі або його скарали на смерть – цитата «Так довіку у темниці/ Довелось поету жити,/ За тюремний спів він мусив/ Головою наложити»), а от Бертольда вбили люди, а "тепер нащадки графські / Тюрми міцнії будують" - так закінчується поема, але це не скоріше розв"язка твору, а епілог"), тому спинимось на варіанті  відповіді "А".

Пояснення:


Всесильний магнат Потоцький знущався не лише з селян, а й з небагатих шляхтичів. Особливо ненавидів євреїв. Дав одному чужому гріш і наказав кукати на дереві, а тоді вистрілив, сказав, що думав, що то зозуля. А щоби інший пан не злився, навантажив цілий віз своїми євреями та й відіслав до нього. Коли йому сподобалася одна непокірна селянка, спочатку наказав намалювати її портрет, а тоді вбив, щоби не дісталася нікому.

У володіннях Потоцького жив небагатий шляхтич Кондратович. Економ вигнав його з власної землі. Кондратович пішов шукати правди у Потоцького. При зустрічі вельможний магнат спитав, чи має шляхтич голку. Голки не було. Тоді Потоцький показав, що у нього на рукаві завжди є голка з ниткою, і наказав відшмагати шляхтича. Кондратович вирішив відомстити. Родич розповів йому, що Потоцький щотижня в одязі жебрака ходить до віддаленої каплички молитися. Кондратович підстеріг його, вдав, що не впізнає, й спитав, чи той має голку. Голки тоді при графові не було. Кондратович шмагав його й приказував, що так його вчив сам вельможний Потоцький.

Наступного дня Кондратовича покликали до графа, і Потоцький його нагородив. Повернувшись до свого дому, Кондратович так само покарав економа, бо у нього теж не було голки. Коли економ прийшов скаржитися до Потоцького, той наказав заплатити Кондратовичу, бо він хороший учень.

Так Кондратович покарав не одного посіпаку, кожного разу кажучи, що то його вчив сам Потоцький.

Объяснение:

Популярно: Українська література