Есть ответ 👍

Чим давньоримська література відрізняється від давньогрецької?

243
284
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Niklosh
4,4(11 оценок)

Грецька міфологія увійшла в релігійну самосвідомість та побут римлян, створивши передумови для наступної еллінізації всього римського культурного життя.першим художнім твором на латинській мові став переклад Гомерової «Одіссеї», здійснений у 240 р. до н. е. Подальший розвиток римської літератури був відзначений наслідуваннями і прямими запозиченнями з давньогрецької літератури. Найважливішим досягненням цього періоду вважають засвоєння розвиненої системи жанрів, які грецька література виробляла понад п’‎ятисот років.На відміну від греків, римляни в ранній період існування своєї держави, коли Рим був ще невеликим полісом, не створили оригінальних культурних пам’‎яток. Головною причиною цього були постійні війни, які вів Рим, розширюючи свій вплив на Апеннінському півострові.

Перша хвиля грецького впливу на римську культуру припала на VI — IV століття до н. е., що привело до поєднання грецьких та римських релігійних вірувань — римські боги стали людиноподібними і знайшли своїх відповідників у грецькому пантеоні.Завоювавши грецькі поселення на півдні Італії (272 р. до н. е.), а згодом і саму Грецію (146 р. до н. е.), римляни остаточно потрапили під вплив значно розвиненішої грецької культури. Із завойованих грецьких земель у Рим потяглися ремісники, скульптори, архітектори, вчителі, письменники та філософи. Саме їм судилося здійснити культурну революцію у Римі.Епоха швидких та радикальних історичних змін настала для Риму в III — II століття до н. е., коли він із невеликого полісу перетворився на могутню державу.

NAPAS228
4,4(63 оценок)

ответ:

объяснение:

в рассказе два главных героя – яшка и володя. яшка – деревенский паренек, вполне самостоятельный, хорошо знающий рыбные места, много раз ходивший на дроздов. володя – московский школьник, никогда не державший в руках удочки, не ловивший птиц.

рано встали, чтобы порыбачить. яшка встал на два часа раньше, накопал червей и разбудил володю. тот, хотя и ждал этого утра с нетерпением, чуть не испортил и яшке, и себе , так как еще не проснулся.

по-разному смотрят на мелочи жизни. яшка презирает москвича за то, что он идет ловить рыбу в ботинках: «надо было связываться с этим москвичом, который, наверное, и рыбы в глаза не видал, идет на в » для володи ходить босиком – значит выпендриваться: «подумаешь, велика важность босиком идти! воображалы какие! » чувство обиды не мешает володе стыдиться своей неловкости и восхищаться загаром, одеждой, походкой яшки. а яшкин гнев смягчило признание володи в том, что он никогда не ловил рыбу. только что едва не подрались, и тут же с восторгом перспективы будущего ночного лова. не стесняясь своего незнания, москвич спрашивает обо всем, что ему интересно и непонятно. яшка отвечает обстоятельно, не задаваясь и не подначивая. володя наслаждается утром: «как славно и легко дышится, как хочется побежать по этой мягкой дороге, помчаться во весь дух, подпрыгивая и повизгивая от восторга! » наконец пришли к месту , омуту, в котором никто из местных не купается, потому что большая глубина, вода холодная, а мишка каюненок врет, что там осьминоги водятся. володя неумело закидывает, и леска цепляется за ветлу. яшка, ругаясь на неумелого москвича, сам упустил рыбу. володя сначала не столько ловит, сколько следит за борьбой яшки с большим лещом, его «сердце неистово колотилось», а потом, не сумев сохранить равновесие в борьбе со своей рыбой, падает в омут. яшка сначала ругается («недотепа чертова! »), потом берет ком земли, чтобы швырнуть в лицо неумехи, как только тот вынырнет, но уже в следующее мгновение понимает, что володя тонет.

Популярно: Литература