Есть ответ 👍

Складіть речення про події повоєнних років використавши поняття,терміни социалистычный реализм, лисенкiвщена, буржуазний нацiоналiзм, повоенний голод 1946-1947 рр..

252
431
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

anashakirova09
4,5(43 оценок)

Повоєнний період мав низку особливостей в усіх сферах життя, проте передусім - у людській свідомості. Суспільство болісно переходило до мирного життя, хоч люди, попри усі труднощі, сподівалися на краще. Утім, майбутнє поліпшення життя суперечило суті сталінського режиму. Випробуваними раніше методами режим прагнув якнайшвидше ліквідувати наслідки війни, апелюючи до патріотизму людей. Однак відносини між державою і суспільством анітрохи не пом'якшилися: представники влади й надалі зловживали безкарністю, придушуючи спроби інакомислення і нехтуючи елементарними людськими правами.

За роки війни зріс міжнародний авторитет України, яка витримала тягар нацистської окупації й відіграла велику роль у перемозі Об'єднаних Націй. Уперше за багато століть майже всі етнічні українські землі були об'єднані в межах однієї держави. Міжнародна спільнота визнала західні кордони УРСР та її право перебувати серед країн - засновниць Організації Об'єднаних Націй (ООН). Проте, на думку сучасних істориків, членство в ООН не було основною причиною відновлення прав зовнішнього представництва республіки. Про інші причини виходу України на міжнародну арену як суб'єкта міжнародного права дізнаєтеся з тексту параграфа.

1. Міжнародне становище

Переживши драматичні події Другої світової війни, Україна була втягнута в «холодну війну». Так називають глобальне протистояння двох наддержав - СРСР і США - та їхніх блоків у сфері політики, ідеології, економіки й культури, що супроводжувалося гонкою озброєнь. Протидіяти російсько-радянському експансіонізму першим закликав Вінстон Черчилль. Виступаючи в березні 1946 р. у Фултоні, у присутності президента США Гаррі Трумена, він попередив, що треба подолати пов'язану з утворенням Організації Об'єднаних Націй ейфорію й мобілізувати ресурси вільного світу для відсічі Радянському Союзу.

Мобілізація здійснювалася у двох напрямках: воєнно-політичному й економічному. У 1949 р. американська, англійська і французька зони окупації Німеччини були об'єднані в єдину країну - Федеративну Республіку Німеччини (ФРН). США і країни Західної Європи, включаючи ФРН, створили організацію колективної безпеки - Північноатлантичний пакт (НАТО). Ще раніше, у квітні 1948 р., Конгрес США схвалив програму до ноземним державам, яку назвали за прізвищем тодішнього державного секретаря планом Маршалла. Упродовж 1948-1952 рр. постраждалі від війни європейські країни одержали багатомільярдні доларові ресурси, які до здійснити відбудову й технічну реконструкцію господарства й закласти основи економічної інтеграції. План Маршалла подолав соціальну напруженість у суспільстві й усунув загрозу комуністичного перевороту в Західній Європі.

Рада економічної взаємодо РЕВ) - міжнародна економічна організація країн «народної демократії», створена в Москві в січні 1949 р. Країнами-засновницями стали СРСР, Болгарія, Польща, Румунія, Угорщина, Чехословаччина.

З газети «Вашингтон пост», США. Січень 1949 р.

Кремль не допустив поширення плану Маршалла на країни Центрально-Східної Європи, у яких насаджував, користуючись присутністю своїх військ, політичний режим «народної демократії». У 1949 р. в Москві була створена Рада економічної взаємодо РЕВ), члени якої могли користуватися сировинними й паливними ресурсами СРСР за цінами, нижчими від світових. У 1955 р. економічний союз був доповнений воєнним - Організацією Варшавського договору (ОВД). Він юридично закріпив присутність радянських військ у Центрально-Східній Європі.

У 1945 р. Україна стала членом-засновником ООН. Восени 1945 р. Підготовча комісія розробила порядок денний першої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Віце-головою Підготовчої комісії був тодішній нарком закордонних справ УРСР Дмитро Мануїльський.

14 березня 1944 р. Верховна Рада Української PCP ухвалила Закон «Про утворення Народного Комісаріату закордонних справ УРСР». Такі комісаріати було створено в усіх союзних республіках. Сталін був зацікавлений у тому, щоб до ООН увійшли всі радянські республіки.Проте держави-засновниці погодилися на участь, крім СРСР, України та Білорусії.

vvndas1
4,8(6 оценок)

1.уроки и погосты были введены княгиней ольгой 2.иван калита  передал право на великое княжение своему сыну без разрешения золотоордынского хана? 3. это князь владимир. тут же рассказывается про крещение руси. 4.создание свода законов правда и  окончательная ликвидация угрозы со стороны печенегов5.земский собор или  избранная рада 6. сначала невская битва(1240 год) потом-стояние на реке угре(1480) затем- создание стрелецкого войска(≈1550) в  конце-создание опричнины(≈1565) 7. успенском в московском кремле8.стояния на реке угре 9. переложной10. илларион11.принятие христианства и  невская битва12. создание правды( не уверена)13. иван пересвет14.строительство десятинной церкви( не уверена) и  создание сигнальных башен на границах государства 15. в xvi в16. сборник документов, принятых на церковном соборе 1551  17. 18.а) аристотель фиораванти 1) книгоиздание б) иван федоров  2) в) нестор  4)  г) феофан грек   5)  д)аристотель 1) 19. 2) нестяжатели20.смутное время 21.  правление ивана грозного 1533-1583 правление князя ивана калиты в москве 1325-1340 правление князя ярослава мудрого 1019-1054 правление князя игоря в киеве 912-969 правление князя святослава в киеве  945-972 правление княгини ольги в киеве 945-969 правление князя дмитрия донского в москве 1359-1389 правление князя олега в киеве 882-912 правление князя владимира в киеве 980-1015 правление князя владимира мономаха в киеве 1113-1125 правление князя василия iii 1505-1533

Популярно: История