nalininegi
05.02.2020 16:51
История
Есть ответ 👍

Розкажіть про Велику китайську стіну. Яким чином і з якою метою її побудували?
Що вона собою являла?

103
154
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

89271870095
4,7(18 оценок)

До періоду Весни та Осені, який розпочався приблизно у 8 столітті до н. е., китайці вже були знайомі з технікою будівництва захисних мурів.

У період Воюючих царств з 5 століття до н. е. до 221 року до н. е., удільні князівства Цінь, Вей, Чжао, Ці, Янь та Чжуншань побудували протяжні укріплення для захисту своїх власних кордонів.[ Здатні витримати атаку легкої зброї, такої як мечі та списи, ці мури будувались, головним чином, утрамбовуванням землі та гравію між щитами.

Цінь Ши Хуан-ді підкорив практично всі ворогуючі князівства та об'єднав Китай у 221 році до н. е., започаткувавши династію Цінь. Маючи намір запровадити централізоване правління і не допустити відродження колишніх регіональних правителів, він наказав зруйнувати ту частину муру, яка розділяла його імперію вздовж кордонів колишніх царств. Для захисту імперії від нападів кочових племен хунну з півночі, він наказав будувати нові мури, щоб з'єднати вже наявні укріплення вздовж нових північних кордонів імперії.

У 221 році до н. е. імператор Цінь Ши Хуан-ді наказав послати на кордон імперії 300-тисячну армію на чолі з полководцем Мен Тянєм для будівництва між наявними земляними валами фортифікаційних укріплень із каменю та цегли, значна частина яких повинна була проходити в непрохідних гірських районах.

Великий китайський мур у тумані

Мен Тянь спорудив 34 бази поблизу місць будівництва, які були добре пов'язані з дорогами, що ведуть у центр країни, якими доставляли обози з будівельними матеріалами, провізією та робітничу силу. Звідти все це розподілялося по гарнізонних селищах, де жили будівельники.

Реконструкцію попередніх земляних валів та будівництво муру розпочали з будівництва веж, яких налічувалось близько 25 000. Вони були різного розміру та побудовані з різного матеріалу, але кожна була пірамідою завширшки та заввишки близько 12 м. Відстань між ними була у «два польоти стріли», а з'єднувались вони товстою стіною заввишки близько семи метрів. Муром легко могла пройти шеренга із восьми чоловік.

Будівництво муру в основному було закінчено до 213 року до н. е. Крім 300 тисяч солдат, у будівництві муру брали участь сотні тисяч мобілізованих селян. «Найдовшим цвинтарем світу» називають Великий китайський мур, де на будівництві загинуло від сотень тисяч до кількох мільйонів людей. Незважаючи на назву, у самому мурі вони поховані не були.

Транспортування великої кількості матеріалів, необхідних для будівництва, було складним завданням, тому будівельники прагнули використовувати місцеві ресурси. У районах гірських хребтів використовували камінь, у той час як будівельний матеріал із земляного ґрунту використовували для будівництва на рівнинах. Не збереглось жодних історичних документів, у яких би вказувалась довжина та місце проходження мурів династії Цінь. Більшість древніх мурів зруйнувались протягом століть, і лише небагато секцій муру дійшли до наших днів. Пізніше династії Хань, Сун, Північні та Цзінь ремонтували, відбудовували та розширювали частини Великого муру для захисту від північних завойовників.

Викуша0402
4,4(8 оценок)

По объему китай вышел на второе место, войдя в число государств со средним уровнем дохода; численность бедных постоянно сокращалась; доход на душу населения увеличился с 1000 долларов в 2002 году до 5414 долл. в 2011-м, а число бедных снизилось до 120 млн. человекбыла предложена новая модель развития; научная концепция развития и концепция строительства гармоничного общества – ее символысделаны первые шаги в открытости политической системы, началось создание прозрачного правительствав ходе втягивания китая в мировой финансовый кризис определилось место китая в мировой , и сейчас невозможно его возвращение к прошлой закрытостидостигнуты первые успехи в социальном строительствебыстрыми темпами развивалась урбанизациявыдвинуты идеи и позиции в отношении нового мирового порядка, усилились международные позиции и влияние, о чем свидетельствует появление «китайской модели» и концепции g2, а также повышение мощи китая и китайского голоса в международных делах.

вторая часть статьи говорит о том, чего тандему ху – вэнь сделать не удалось:

пока не удалось достичь качественного прорыва в структуры и в становлении общества потреблениянеобходимо от модели развития, основанной на инвестициях, экспорте и неограниченном потреблении ресурсов переходить к модели развития, базирующейся на инновациях и внутреннем потреблении, разрешая проблему устойчивого развития внутренней не удается эффективно готовить и воспитывать широкий средний прописки по исходному месту жительства консервирует разрыв между городом и деревнейреализация устаревшей демографической политики ведет не только к быстрому старению населения, но и стремительному сокращению демографических преимуществадминистрирование образования и науки убивает стремление специалистов к инновациям; пока неочевидна тенденция перехода к оценке их труда по степени эффективности и научной специализациизагрязнение окружающей среды стало повсеместным, проблема загрязнения не решается.пока еще не создана система стабильных поставок энергоресурсов.система общественной морали потерпела крах, старая идеология обанкротилась, не создана система ценностей, способная эффективно служить и стабилизирующие меры в дипломатии, недостаток общего кругозора, стратегии и конкретного понимания пока не позволяют эффективно использовать изменения международной обстановки в свою пользу, что ведет к пассивности китайской дипломатииполитическая реформа и демократизация продвигаются слабо, далеко отставая от надежд граждан на возврат прав народу.

Популярно: История