Есть ответ 👍

7. Згадайте, про які звичаї та традиції козаків ідеться у повісті (2-3) А.Чайковського За сестрою»»
очень надо ​

108
122
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Козаччина — одна з героїчних і найславетніших сторінок багатовікової української історії. Понад двісті років — з середини XVI сг. і до останньої чверті XVIII сг. — козацтво було рушійною силою поступу України, вкарбувало слід у її визвольні змагання, оборону від зовнішніх ворогів, розбудову держави, культурний прогрес. Українське козацтво, як вільне військово-промислове об’єднання сформувалося з усіх станів в тогочасного суспільства, насамперед селянства, на права і свободу якого посягала польська шляхта, тому увібрало в себе волелюбні риси українського національного характеру. Утворивши свою козацьку хрисгиянську республіку на низу Дніпра, за порогами, козаки вважали основним своїм завданням боротьбу з турецько-татарської агресією, а згодом, з кінця XVI сг., починаються козацьке селянські повстання і тривалі війни проти польсько-шляхетського панування на Україні, що завершилися народно-визвольною війною 1648-1654 рр. під керівництвом Богдана Хмельницького і приєднанням України до Росії.

    Козаччина була знищена російським царизмом після завоювання Криму й колонізації півдня України. Слава про її звитяжні діла залишилася жити в пам’яті поколінь. Героїчний епос — думи та історичні пісні — зберіг і опоетизував кращі віхи історії козацтва, уславив його численних ватажків, дав оцінку його патріотичних настроїв, бойових виправ, високих моральних якостей, колоритних буднів. Все, що було кращим і світлим і українському народі, асоціювалося з образами козака і Запорозької Січі. В народній пам’яті козак став символом України, її волі, краси, буйної степової вдачі

    Козак — це національний герой, що представляє українську ментальність, українську душу, українське слово. Глибинно цей образ ще не простежений до кінця, не збагнуто всю його велич і повноту. В основі своїй — він ідеальний. Проте, на відміну від закутого в лати і статично­го західноєвропейського лицаря, він рухливий, життєрадісний, дотепний, сповнений гумором і веселощами. Козак умів боро­тися, готовий був умерти за обрану справу, зате умів і радіти життю, віддавав козацьким звичаям і веселощам частину свого неспокійного розгойданого буття.

Ели выжила...


1) так, бо для нього поля, світ - це все його дім. у нього було натхнення, а лицар лише заважав йому написати можливо щось мудре та важливе для народу. поети іноді дуже дивні люди, але які мають реалістичне уявлення про навколишній світ.

лицар не повинен був просити поступитися дорогою поета, бо митець перший туди прийшов.

2) поет казав, що для його думки "немає ні застави, ні границі". його пісні "росходилися стоголосою луною" по всьому селищу, молодь переймала навички поета в літературі. у темниці в оковах його тіло, а його душа та думки літають по всьому світу. скільки разів ти би не був у темниці, але ти можеш бути вільним, коли підключиш фантазію.поет буде вільний завжди, навіть у пам'яті людей, бо був вірний народові.

детальніше - на -

Популярно: Українська література