Есть ответ 👍

1.Укажіть складні речення із сурядним і підрядним зв’язком, визначте види підрядних частин, підкресліть головні члени речення, накресліть схеми. Чи правильним є твердження: речення з різними видами зв’язку дають змогу деталізувати, уточнювати висловлені думки висвітлювати додаткові відомості, виходячи за межі одного речення, а також складатися 1 головної частини та кількох підрядних? 1)Якщо в людини все гаразд вдома і на роботі, то їй подобається, що люди виявляють, наприклад, інтерес до того, як її син закінчив школу, чи влаштувався на роботу, чи склав екзамени у вуз; або ж чи вийшла її дочка заміж; як вона сама збирається святкувати свій п’ятдесятирічний ювілей і т. п. 2) На одній із сторін арсеналу добре збереглася композиція з трьох гербів: державного герба Польщі, біля якого стоять два хлопчики (в центрі), герба короля Яна Собеського (ліворуч) і герба міста Львова (праворуч). 3) Свою особисту кривду кожен має право простити – то його діло; але колективної кривди ніхто не може дарувати, не може давати амністії за мерзоту над іншим – от як рішив собі це питання Шевченко. 4).Забравшись на тин, я трусонув гілляку, і на стежку, в картоплю, бадилля якої вже темніло й жухло, важко, смачно загупали яблука. 5) З-за хмар прозирнуло сонце, і стало видно далекі сірі села, ріднесенькі переліски, припушені інеєм, та чорну смугу дороги попереду, що п’ялася посеред снігів на гору.
2. Поставте розділові знаки в реченні, визначте вид речення, накресліть схему.
Коли задзвонить сон-трава в діброві і обізвуться в небі журавлі земля святкову одягне обнову й веснянки закружляють по воді.
3. Установіть вид зв’язку в реченнях. Зробіть повний синтаксичний аналіз одного з речень.
Зашепотіли збуджені листочки, оповідаючи сни свої, заметушилась у травиці комашня, розітнулося в гущині голосне щебетання й полинуло високо туди, де небо мінеться, де де небо грає всякими барвами. 2) З цієї хвилини все те, що він бачив навколо себе, чув і відчував, повнилося для нього новим змістом: йому ніби вставили інші очі, і він ними бачив тепер те, чого раніше не помічав, йому ніби підмінили душу, і він відчував те, про що раніше не здогадувався. 3). Недарма деякі люди життя своє присвячують, щоб вибудувати й дослідити своє генеалогічне дерево, бо людина – єдина істота, яка має відчуття історії, і коли це відчуття в ній згасає, вона морально дичавіє.4) Цього літа мандрували в Карпатах, а не сиділи у зручному кріслі й дивилися на ці чудові гори по телевізору. 5). Наснилося: осінні фарби щирі, а я – безлистий клен у синій млі, і птахи, відлітаючи у вирій, заночували у моїм гіллі.
4.Поставте розділові знаки в реченні. Визначте вид речень. Поясніть правила вживання тире у складнопідрядному реченні. Зробіть синтаксичний аналіз останнього речення.
Тимоше каже до мене Андрій як побачиш великого зайця з довгими вусами то не стріляй! А чого питаю. То каже заячий пастух; його гріх бити. Де знаходили вони осідок собі там з’являлися білі хати і зацвітали соняшники та полтавські чорнобривці…. А пішов і заміни немає. Глянь моя мила зорі повисли над Дніпром. Прийде вечір всі вулиці в селі аж гудуть піснями. Тож не дивно що Києво-Могилянська колегія запросила гравера читати один з основних курсів початкової програми - поетику.
5.Запишіть схему речення з прямою мовою, розставте правильно розділові знаки та поясніть їх вживання. Перебудуйте на речення з непрямою мовою. Розкрийте зміст типової помилки змішування прямої і непрямої мови.
«А як там, Володимире?» - Занепокоїлась і відразу втішила себе давньої мудрістю Дитя спить, а доля його росте.»…
6. Складіть і запишіть речення з кількома підрядними. Поясніть, за яких умов не ставимо кому між підрядними однорідними частинами.
7. Схарактеризуйте речення за поданими схемами. Складіть і запишіть (на вибір) речення за схемою.
1. ( ), [ ], і [ ], ( ). 2. [ ], [ ], і [ ], ( ). 3. [ ]: ( хто ), [ ]. 4. [ ], ( як), (як).
8.Визначте складносурядні речення, складнопідрядні означальні та накресліть схеми.
Добре, якщо делікатний чоловік гляне і сам відвернеться. Показати, що майбутнє за нами. А він забув про весло, що лежало під ногами, і боявся поворухнутися. Біля осокорів, де він зустрів свою долю, над ним загримів гарматний грім. Хлопці боялися поворухнутися, щоб не злякати. Може квіти зійдуть – і настане ще й для мене весела весна. Не вечеряти, не сидіти, а впасти на лаву – і вмить склепіти очі.
9. Напишіть твір-розповідь у художньому стилі на тему: «Мить, яку я пам’ятатиму». Уведіть у текст пряму мову й діалог (1 сторінка).

103
250
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Урядку а) робота, хвилина, секунда.

Популярно: Українська мова