Есть ответ 👍

Чи є спільні риси зовнішньої політики князів Володимира та Ярослава? Аргументуй відповідь.

293
418
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

romancsosnin
4,5(74 оценок)

 

Культура

Логіка

Менеджмент

Міжнародні відносини

Педагогіка

Політологія

Правознавство

Психологія

Релігієзнавство

 

Риторика

Соціологія

Туризм

Українська література

Філософія

Реклама

Реклама

Семья из г. Ташкент стала миллионерами, имея в кармане лишь 100$

В день они выводят по 1000$, так что не затягивай, инсайд ...

Юная миллионерша из города Ташкент проболталась, как разбогатела

Мама из г. Ташкент сделала свою семью миллионерами и ты сможешь

Друкувати

Запитати

Надіслати другу

Поділитись

Підписатись на новини

Князі Київської Русі та їх зовнішня політика

Передумови створення великої Київської держави. Політика розширення територій. Європейська інтеграція Київської Русі. Занепад зовнішньої політики Київської Русі

Передумови створення великої Київської держави.

Політика розширення територій.

Європейська інтеграція Київської Русі.

Занепад зовнішньї політики Київської Русі.

Висновок.

Література

На середину ІХ ст. у різних частинах східнослов'янскої території сформувалися три великі політичні утворення, відомі в арабських джерелах під назвою Куявії, Славії, та Арсанії. Куявію ототожнюють з Київською Руссю, державою далекого  нащадка Кия - Аскольда, Славія -це об'єднання ільменських словен та окремих неслов'янських народів, майбутня Новгородська земля. Її столицею була Ладога. Арсанія знаходилася в Приазов'ї та Надчорномор'ї, де пізніше утворилося Тмутороканське князівство.

В часи Аскольда та Діра Київська держава вперше заявила про себе світу. На світанку 18 червня  860 року руський флот з 200 суден раптово вдерся до бухти Константинополя Золотий Ріг. Напад русів виявився настульки несподіваним для візантійців, що берегова сторожа не встигла на дати нападникам дійову відсіч. Візантійському урядові довелося сплатити контрибуцію ватажкові русичів - князю Аскольду, аби він припинив облогу. Так уперше Київське князівство сповістило середньовічний світ про своє існування й початок боротьби за першість з Візантією на Чорному морі, Південно-Східній Європі та Передній Азії. Внаслідок вдалих походів на володіння Візантії, Київська держава уклала дуже вигідні договори, князь Аскольд прийняв християнство і здійснив перше хрещення Русі, яке, однак торкнулося тільки верхівки суспільсва. Київська держава почала  виходити на міжнародну арену.

Чутки про успіхи Аскольда і Діра дійшли до Новгороду. Рюрика вже не було в живих, а його син Ігор (по скандинавськи Інгвар) був ще замалим, аби стати на чолі дружини. Похід на Київ очолив Олег (по скандинавськи Хелги), якого Рюрик зоставив опікуном Ігора до його повноліття. Олег зібрав дружину з варягів, фінів та слов'ян, взявши з собою також і Ігора. Прибувши в Київ в 882 році, хитрощами виманив Аскольда та Діра за міські стіни та обвинувативши в самоправстві, стратив й захопивши владу став правити Київським князівством.

Олег був обдарованим та рішучим правителем, за його правління він підкорив полян та древлян, затвердивши своє право збирати з них данину , що не сподобалось хозарам, які розпочали з ним війну, за що Олег зруйнував їхні порти на Каспійському морі. Також добрих результатів дали воєнні походи на Візантію в 907 та 911 роках, коли Олег на чолі великої армії напав на Константинополь та пограбував його. В результаті воєнна сила Олега здійснила потрібний вплив Візантію, й греки пішли на підписання торгового договору, вельми вигідного для київського князя.

Після смерті Олега великим київським князем став Ігор (912-945), який перші роки князіння провів в походах по приборканню повсталих древлян та уличів і тільки після вирішення внутрішніх проблем він зміг продовжити справу Олега - далекі торгово-загарбницькі єкспедиції. Головним змістом його зовнішньої політики було зміцнення авторитету держави, розширення володінь та забезпечення інтересів торгівлі з іноземними країнами, особливо з Візантією. В 940 р. він поширив свою владу на східний Крим і Тамань, де було створене Тмутараканське князівство. В 941 р. мирний договір закладений Олегом з Візантією втратив силу й Ігор на чолі флоту відправився в морський похід на Константинополь. Але візантійці з до нового винаходу - "грецького вогню" знищили майже весь його флот, змусивши Ігоря до ганебної втечі. Ця поразка привела до підписання в 944 році нового принизливого мирного договору з Візантією, який вводив обмеження купцям з Київської держави.

Після загибелі Ігоря в засідці древлян в 945 році,  державу очолила його дружина княгиня Ольга (945-9

qwrt1337
4,7(79 оценок)

Сочи , новороссийск , темрюк , геленджик.

Популярно: История