Есть ответ 👍

1. Вірш « Мрії»: Чому не вродливі королівни та горді переможці очаровували ліричну героїню? Проблемне питання: Кого ти вважаєш сильнішим – переможця чи переможеного, який не здається? Чи можна вірш назвати по-іншому? 2. Творче завдання: Складіть сучасний кодекс честі хлопчика-лицаря.

3. Чого можна навчитися в ліричної героїні вивчених поезій? Що найбільше цінує в людині поетеса? ( за вивченими віршами « Як дитиною, бувало…», « Мрії»)

125
246
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


1. зима.шлях олеся до школи. 2. однокласники кличуть на лід. 3. федько вдарив олеся.  що олесь   побачив під льодом. 4. випадок на уроці малювання. 5. федько вибачається.  6. чому олесь - дивак.

нещодавно на уроці української літератури ми прочитали оповідання григора тютюнника «дивак». мені одразу здалося, що з’явився у мене новий друг — щирий, добрий.

запам’ятались олесеві очі: «чорні, глибокі, як вода в затінку, дивляться широко, немов одразу хочуть збагнути увесь світ». так, хлопчик допитливий, цікавиться всіма дрібничками, що трапляються йому на шляху до школи. «йому подобається робити перші протопти в заметах, знімати снігові очіпки з кілків у тинах». олесь сприймає природу як живу істоту; зрозумівши, що сосна помирає, він хоче їй — хоч би нагребти сніжку на її оголене коріння. жаль йому і льоду, який ламають хлопці, і пліточки, яка опинилася в зубах у щуки. хлопчина має творчу, живу уяву, яка є йому жити цікаво, змістовно, бачити красу навколо себе.

 

олесь добрий, і навіть я б сказала, мудрий. він не забіяка (не дав же здачі федькові але, разом з тим, олесь — рішучий хлопець. він уміє обстоювати власну думку і протестує проти вчительки, яка не хоче його зрозуміти і дозволити виконувати інше завдання. не сприймає він і дідову жорстоку науку: «тут, на землі, не бити не можна».

я думаю, що такі, як олесь, стають справжніми людьми, небайдужими, чутливими до навколишнього світу. і без таких «диваків» світ став би жорстоким і холодним.

читать полностью:  

Популярно: Українська література