Есть ответ 👍

Виписати з тексту складнопідрядні речення з підрядними місця і часу, накреслити схеми. Перетворити виділені прості речення на складнопідрядні обставинні часу. І тепер старі люди розповідають про звичай обрання місця для нової оселі. То цілий ритуал.

Так-от, облюбовували майданчик, назначали чотири кути майбутньої хати, робили на їх місці заглиблення. У кожне звечора насипали по пригорщі жита. Ранком, до сходу сонця, обстежували купки зерна. Коли ніщо їх не потривожило, збереглися ніким не торкані, - тут і ставили дім.

А ще за народним повір’ям, де постійно любить лежати худоба, там і людям буде добре. То сприятливе місце для оселі. Або таке. Де мали зводити житло, господар припадав вухом до землі. Якщо почується плач, стогін, нічого й розраховувати на щастя на цьому місці. Не будувалися й там, де вже раз стояла хата. Коли ж остаточно вирішували, де стоятиме новий дім, заготовляли дерево, солому, глину та інший будівельний матеріал…

Коли хата була готова, вхідчини до неї обставлялися деякою обрядовістю.

287
302
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Кирило намагався старанно вчити уроки. йому подзвонив його друг артемко, просто побазікати. — алло. друже, привіт, як - радісно сказав артем. — не дуже. дістали, якщо чесно, вже ці уроки! але ж я хочу бути відмінником. тепер я розумію, як важко (він відмінник) — хха, нема чого засмучуватися. канікули ж скоро! — еге, скоро, аж через тиждень. — ну то й що? ти довше чекав, потерпи. до речі, новий рік скоро. ти вже придумав, який подарунок хочеш? я ні. — я теж ні. хоча, я хочу гіроскутер, але, нажаль, він надто дорого коштує. — я теж хотів би собі такий подарунок. може, все таки попросимо маму? — я вже просив. марно(( — я теж спробую попросити. — ну попроси. — якось потім, ми ж зараз розмовляємо. ну добре, бувай, ти ж кажеш, що тобі уроки треба робити, не буду тобі — бувай!

Популярно: Українська мова