Есть ответ 👍

Итоговое тестирование 7 класс

1. Музыка, исполняемая человеческим голосом с музыкальным сопровождением или без него:

а) инструментальная 6) вокальная

2. Лирическая песня которую исполняют под гитару или фортепья:

а) вокализ бјария в) гимн г) романс

3. Какие образы чаще всего раскрываются в романсах: а) патриотические б) героические в) лирические

4. Ф.И. Шаляпин знаменитый русский:

а) дирижёр б) композитор в) оперный певец

5. Главную тему этой симфонии Л.Бетховен назвал Так судьба стучится в дверь:

а) 9-я симфония б) 3-я симфония в) 5-я симфония

6. Композитор сочинивший сюиту "Картины с выставки", под впечатлением от посмертной выставки работ своего друга - художника и

архитектора В.А. Гартмана

а) Бородин 6) Мусоргский в) Чайковский

7. Главный герой играет на гуслях в опере Римского-Корсакова: э) Золотой петушок 6) Садко' в) Снегурочка"

8. Об этом композиторе Л.Бетховен сказал: "Не ручей - море ему имя". С немецкого языка фамилия композитора переводится как

"ручей": а) и с Бах б) Ф шопен в) В.А. Моцарт

9. Последнее произведение В.А. Моцарта (он не успел его дописать) доработанное его учеником ФК Зюсмайером:

а) Свадьба Фигаро° 6) Маленькая ночная серенада" в) "Реквием"

10. "Лесной царь вокальный цикл Прекрасная мельничиха "Зимний путь, "Ave Maria" - эти произведения написал

австрийский композитор-романтик а) Штраус И. б) Шуберт Ф. в) Моцарт В.А.

11. Музыкант, блестяще владеющий инструментальной или вокальной техникой: а) скрипач б) виртуоз в) вокалист

12. Многоголосный инструмент-оркестр, в котором звук извлекается из сотен, а иногда и тысяч труби трубок разной величины с сложной механики, нагнетающей в них воздух

а) аккордеон б) орган в) баян

13. Руководитель оркестра:

а) виолончелист б) дирижер в) композитор

14. Автор цикла произведений под названием "Времена года: а) пи. Чайковский б М.И. Глинка в) А. Вивальди г) В.А. Моцарт

15. Высокий женский певческий голос,

а) меццо- сопрано б) сопрано в) контральто

16. Этого великого австрийского композитора часто называли "отцом симфонии" (их у него 104) а) В.А. Моцарт б) Й. Гайдн в) Л Бетховен

17. Каким из представленных терминов обозначают музыкальные формы? а) вариации б) рондо в) пьеса г) ноктюрн д) этюд

107
407
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

mikhailsmirnov2
4,4(42 оценок)

«життя за царя» («іван сусанін») (рос. «жизнь за царя», «иван сусанин») — опера михайла івановича глінки в 4 діях з епілогом.

автор лібрето — барон георгій розен. у радянський період з ідеологічних міркувань сергієм городецьким було створено нове лібрето.легенду про подвиг селянина івана сусаніна, що завів загін поляків у непрохідну гущавину і загинув разом із ними, часто використовували російські літератори. війна 1812 року сколихнула самосвідомість, пробудила інтерес до власної історії. популярними стають в літературі сюжети на російські історичні теми, серед них — про подвиг костромського селянина івана сусаніна. відомо, що поляки йшли на своєму воєводі буркевичу. заблукали. дорогу їм зголосився показати селянин іван сусанін. але замість цього завів їх у болото, де з ними і загинув. однак при творчому підході літераторів до історії стало вважатися, ніби поляки прямували до костроми, щоб убити 16-річного боярина михайла романова, який на той час ще не знав, що його оберуть на царський престол[1][2]. є й дослідники, які вважають легенду про сусаніна як героя дуже спотвореною[3].

в 1815 році в петербурзькому великому театрі відбулася прем'єра опери катерино кавоса «іван сусанін». автором лібрето був олександр шаховський. опера була написана в стилі французької «опера комік» — діалоги займали майже стільки ж місця, скільки і музика.

через 20 років за той же самий сюжет береться глінка. початково він планував писати оперу за повістю василя жуковського «мар'їна роща», проте поет запропонував іншу тему — тему подвигу костромського селянина івана сусаніна. в 1823 році з'явилася поема кіндрата рилєєва «іван сусанін», що справила помітний вплив на образ головного героя опери. думка, подана жуковським, захопила уяву композитора. «…наче по чарівній дії раптом виник план цілої опери, і думка протиставити російській музиці — польську; нарешті, багато тем і навіть подробиць розробки — все це разом спалахнуло в голові моїй».[4].

опера була прийнята до постановки в петербурзі. репетиції почалися в травні 1836 року.

прем'єра опери була призначена на 27 листопада 1836 року на відкриття великого театру після пожежі. партію сусаніна виконував осип опанасович петров. партію сирітки, прийомного сина сусаніна, співала ще зовсім молода артистка анна яківна воробйова. декоративне оздоблення залу для глядачів виконала художня артіль василя ширяєва.

у підготовці до вистави брав участь також і молодий тарас шевченко — тоді ще невідомий нікому кріпак поміщика енгельгарда і учень маляра ширяєва — він зробив підготовчі малюнки для орнаменту залу, що прикрашали плафон, під яким підвішувалася величезна кришталева люстра у золотій оправі — одна з головних деталей. за відмінно виконану роботу під час розпису залу він одержав право бути на спектаклі.

Популярно: Музыка