Priveee
26.03.2020 00:16
История
Есть ответ 👍

1. Чим було зумовлено занепад Давнього і Середнього царств?
2. Які причини зміцнення Стародавнього Єгипту у період Нового царства?
3. Чому релігійна реформа Ехнатона викликала спротив жреців і знаті?

282
470
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

mikhailsmirnov2
4,5(42 оценок)

я крысса но я ради балов

sashe123
4,7(97 оценок)

Объяснение:

1) Наступники Рамзеса ІІ були більше заклопотані обороною держави, ніж організацією нових військових походів. Підкорені фараонами народи Азії часто повставали проти них. До того ж численні військові походи виснажили країну і водночас посилили знать і храми. Великою силою стали жерці: реальна влада в державі поступово переходила до них.

У країні вже не було колишньої єдності. У Єгипті панували свавілля і злочинність, грабували навіть царські могили. Документи свідчать, що хабарництво і зловживання були звичайним явищем серед чиновників. Народ Єгипту втрачав повагу до царської влади.

Неспокійно було і на кордонах Єгипетської держави. Близько 1200 р. до н. е. вона зазнала нападу «народів моря» – племен з Балканського півострова і островів Середземного моря. Ворогів ледь вдалося відбити, після чого Єгипет втратив усі свої володіння в Азії. У наступні 200 років жоден фараон не прославився своїми військовими перемогами – так послабилася країна.

На межі ІІ і І тисячоліть до н. е. Єгиптом стали управляти колишні найманці – лівійці, кочівники із західної пустелі. Приблизно через 100 років їх витіснили ефіопи – жителі Нубії, які раніше були підданими Єгипту. У першій половині VII ст. до н. е. ассирійські царі здійснили три вторгнення в долину Нілу. Вони супроводжувались різаниною, грабунком і масовим вигнанням населення. У другій половині VI ст. до н. е. Єгипет завоювали перси. Таким був безславний кінець Давньоєгипетської держави.

2) Причинами виникнення світової держави були:

завоювання територій та захоплення племен і народів;

зміцнення армії.

3)Релігійна реформа Ехнатона широкого розповсюдження в єгипетському суспільстві не одержала і, навпаки, була сприйнята вороже. У своїх діях цар спирався на нової» знаті, що походила з найбідніших верств населення, зобов'язаних своїм піднесенням особистій волі фараона. Два з половиною століття через співіснування двох шарів військової знаті і жрецтва в країні проходить глибинний розкол єгипетського суспільства, який привів до остаточної деградації царської влади і падіння Нового царства.

rassslabon
4,7(52 оценок)

Разные народы представляли себе землю по-разному. древние индусы, например, считали, что земля лежит на спине гигантского слона, который, в свою очередь стоит на панцире огромной черепахи. древние египтяне считал целым миром свою страну, небо казалось им плоской крышей, опирающейся на горы, расположенные на границах египта. древние греки думали, что земля - остров, в широкой реке океан, над землёй вечное небо, а под ней тартар - царство мёртвых. в сказке о курочке рябе рассказывается о том, как возник мир - золотое яйцо. в скандинавских древних мифах, сказано: " имира стала землёй, кости - горами, череп - небом, а волосы - " можно прочитать ещё много древних сказаний разных народов - финов, кавказцев, древних римлян, чтобы понять: все они содержат лишь части одного древнего мифа о происхождении жизни.

Популярно: История