Есть ответ 👍

Урок-повторение за Первую четверть. Учебные задания:

1. Опишите феодальные повинности зависимых крестьян ( название повинности и форма повинности)

2. В чем преимущества и недостатки натурального хозяйства?

3. В чем благородство и низость средневековых рыцарей?

4. Почему мусульманская культура начала изменять мировую культуру в средние века?

5. Почему в средние века европейские города были центрами эпидемий?

Ребята, на данные 5 заданий выдаете РО (развернутый и аргументированный ответ)​

148
390
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

mmmmm30
4,6(52 оценок)

  взагалі вода засвоює сонячного тепла більше, ніж суходіл, оскільки альбедо води менше. середнє альбедо води змінюється від кількох відсотків у тропічних широтах до 20 % на межі плаваючої криги. у північних широтах альбедо більше через меншу висоту сонця. отже, альбедо води на 10-20 % менше від альбедо суходолу без снігового покриву. ефективне випромінювання води значно менше, ніж суходолу через нижчу температуру водної поверхні та більший вміст водяної пари в атмосфері. через це на одній і тій широті радіаційний на океанах більший, ніж на суходолі. особливо велика ця різниця в тропічних широтах, де вона досягає 30-35 % від величини радіаційного океанів.

        складові теплового води й суходолу також різні. на суходолі витрати тепла на випаровування найбільші в екваторіальній зоні і різко зменшуються в тропічних і субтропічних пустелях. у помірних широтах збільшується кількість опадів, а значить і випаровування, але у високих широтах континентів витрати тепла на випаровування знову зменшуються через нестачу тепла.

        на океанах найбільше витрачається тепла на випаровування в субтропічних областях високого тиску. звідси витрати тепла зменшуються у бік екватора і до полюсів. у субполярних широтах (60-700) радіаційний океанів і суходолу вирівнюється, але витрати тепла на випаровування з океанів значно більші за рахунок тепла, яке переноситься морськими течіями.

        турбулентний потік тепла в атмосферу над океанами закономірно збільшується від 150 мдж/м2  в районі екватора до 400-650 мдж/м2  в субполярних широтах. на суходолі цей потік найбільший в субтропічних і тропічних пустелях і перевищує 2560 мдж/м2  . звідси він зменшується в бік екватора і до високих широт.

          такі відміни складових теплового на океанах і суходолі визначають процес трансформації повітряних мас над цими поверхнями. над океаном повітряні маси переважно зволожуються, оскільки близько 90 % радіаційного витрачається на випаровування води. над суходолом повітря в основному втрачає вологу і нагрівається влітку та вихолоджується зимою.

        нарешті, водна поверхня гладенька у порівнянні з суходолом, на якому виділяються будинки, ліси та підвищення рельєфу різного масштабу. тому у відкритому океані середня швидкість вітру у 2-3 рази більша, ніж на суходолі.

Популярно: География