Есть ответ 👍

Краткое сочинение на тему: "М. В. Ломоносов - "наш первый университет"

285
449
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


я очень сильно переживаю за мои уроки проста зашёл к двору университета и увидел что вы с добрым сердцем смотрели они меня любили я очень отлично учился

persikinha
4,5(1 оценок)

Жизнь Ломоносова раскрывается перед нами как самоотверженный подвиг, как вечный пример неутомимого дерзания и порыва.

День рождения Михайлы Ломоносова точно не установлен. Принято считать, что это 8 (19) ноября 1711 года.

В 1730 году за рыбным обозом ушёл в Москву.

В 1754 году - открыл химическую лабораторию.

В 1755 году открывает в Москве университет.

4 апреля 1765 года - скончался в Санкт-Петербурге, похоронен в Александро-Невской лавре.

sva1978
4,4(35 оценок)

Хто це? Тарас Шевченко, відірваний від рідної України. До болю в серці марив він вишневими садками, співучою рідною мовою, широким розливом могутнього Дніпра.

Думками він там, на батьківщині, серед рідних і близьких, знайомих і незнайомих, серед свого народу, за кращу долю якого він карається, мучиться, але не кається. Немає поетові життя без України. Вона його доля, пісня, розпука і надія, його найгіркі-ший біль і найсвятіша мрія. “Доля не шкодувала йому страждань, – пише І. Я. Франко, – але не жаліла і втіх, що били із здорового джерела життя”.

А найбільшою втіхою для поета була думка про світле майбутнє його України. Поет твердо вірив, що прийде час, коли на його багатостраждальній батьківщині

… розкуються заковані люди… … врага не буде супостата, а буде син, і буде мати… … в сім’ї вольній, новій.

Тому й не дивно, що Шевченко всією душею прагнув загибелі прогнилого кріпосницького ладу. А звідси – непохитна переконаність поета: незабаром “дні беззаконія і зла” відійдуть у минуле, стануть здобутком історії. Майбутнє уявляється поетові як чудова, квітуча нива, сповнена сонячного тепла і людського щастя. “Нехай житом-пше-ницею, як золотом, покрита, не розмежованою останеться навіки од моря і до моря – слов’янська земля”, – писав поет в передмові до “Гайдамаків”. Ідея визволення батьківщини була завжди в центрі творчості Шевченка.

Популярно: Литература