Есть ответ 👍

7. Учимся выдвигать гипотезу. Известно, что в Китае в начале XV в. произошло одно малоизвестное, но
любопытное событие. Задолго до эпохи Великих географических открытий
Китай начал колониальную экспансию в Индийском океане. Китайские
мореплаватели доходили до островов Цейлон и Мадагаскар. Летом 1418 г.
флотилия Чжен Хэ достигла берегов Африки. По всей вероятности, китайцы
добрались бы и до Европы, если бы не одно обстоятельство. Император-
ское правительство вдруг отказалось от морских путешествий. Дело в том,
что китайцы произвели подсчеты и выяснили, что морские путешествия
не приносят прибыли, а, напротив, очень убыточны. Вот почему китайць
и европейцы встретились не в Европе, а на китайской земле спустя почти
100 лет - в 1516 г.
Предположите, к чему могла бы привести морская экспансия Китая.​

272
283
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

tat321
4,5(62 оценок)

з ім'ям аскольда пов'язаний вихід київської русі на міжнародну арену як сильної у військовому відношенні держави, а також її перше навернення до християнської віри грецького обряду.

літописна традиція вважає аскольда й діра братами-варягами, воє рюрика, який підкорив слов'ян та угро-фінські племена приільмення. саме за наказом рюрика вони нібито вирушили вниз по дніпру, підкоривши у 862 р. київських полян, а в 866-му здійснили невдалий похід на константинополь.

цей переказ аж ніяк не достовірний, бо нині не викликає сумнівів те, що не варяги заснували київську русь. центр слов'янської державності в середній наддніпрянщині складався багато десятиліть. в останні роки viii ст. слов'янський князь бравлін на деякий час захопив південний берег криму, а в першій третині ix ст. дружини русичів неодноразово нападали на візантійські міста причорномор'я. у 839 р. посольство від "кагана" русів, побувавши перед тим у візантії, відвідало двір володаря франків. русь як держава на той час уже склалася. тож правдоподібнішим бачиться повідомлення середньовічного польського хроніста яна длугоша, що аскольд і дір були князями полянського походження, прямими нащадками кия.

схоже, що старшим із братів був дір. його як правлячого в куяві (києві) "малика" (царя) русів на ім'я дара (тобто дарій) згадують мусульманські автори.

події періоду правління аскольда відомі краще. княжив він у 50-х роках ix ст. очолюване ним військо в червні 860 р. здійснило зухвалий напад на константинополь, коли імператор михаїл iii воював з арабами в сирії.

греки вчасно замкнули ворота, і хоч околиці було пограбовано, містом заволодіти не вдалося. кораблі русичів пошкодила раптова буря, а зі сходу поверталося імператорське військо. аскольд вирішив не ризикувати і повернутися зі здобиччю додому. походи на візантію тривали й у наступні роки.

їх наслідком було прийняття християнства аскольдом та його найближчим . про хрещення русів повідомляє патріарх константинопольський фотій. навернення широких мас русичів відбулося пізніше, після чергового, менш вдалого походу на царгород, описаного в літописній статті 866 р. про обставини цього хрещення повідомляє імператор константин vii багрянородний. з його тексту випливає, що на русь було направлено архієпископа, якого прийняли прихильно. князь зібрав своїх підданих і після промови про язичництво та християнство надав слово грекові. той коротко виклав християнське вчення й розповів про чудеса, які творили спаситель і святі. язичники вимагали чуда. тоді архієрей, , кинув у палаючу піч євангеліє. вогонь не пошкодив його. це остаточно переконало тих, що зібралися, в істинності проповідуваного вчення, і вони прийняли хрещення.

Популярно: История