dhdhhd55
11.07.2022 23:41
История
Есть ответ 👍

ответьте в течении 7 минут!

162
281
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

MaryVasili
4,6(92 оценок)

після смерті лева володарем став його єдиний син юрій і, котрий, як і його дід, мав титул короля русі. вольовий, енергійний і талановитий політик, він зробив чимало для зміцнення держави. найбільшим його успіхом стало відновлення єдності королівства: юрій зосередив у своїх руках владу над волинським і галицьким князівствами, а столицю переніс із холма до володимира.

домігся утворення окремої галицької митрополії (1303). скориставшись послабленням золотої орди, він поновив владу над пониззям, встановив дружні відносини з польщею й тевтонським орденом. за його правління переживала піднесення  економіка  держави. його печатка зображує короля «величним старцем, з довгою бородою, котрий сидить на троні, в короні, із скіпетром у руках».

юрій ii  болеслав тройденович(близько 1306- 1340 галицько-волинський  князь  (1325-1340 син мазовецького князя тройдена ii і марії, дочки юрія і  львовича. будучи католиком, прийняв  православну  віру й ім'я юрій. намагаючись протистояти  експансії  польщі та угорщини, підтримував союзні відносини з тевтонським орденом і литвою. робив спробу повернути люблінщину, яку 1303 р. захопила польща. прагнучи зміцнити князівську  владу, вів боротьбу проти  бояр, у якій спирався на  міщан. юрій ii підтримував розселення німецьких колоністів, задумав запровадити  католицтво. ці заходи  юрія ii  болеслава  підривали значення місцевої  аристократії. період правління юрія ii став поступовим занепадом галицько-волинського князівства (галицько-волинська держава): посилився ординський вплив, безуспішною була боротьба з польщею за люблінську землю, міста дедалі більше контролювалися іноземними купцями та ремісниками,  національна  знать відійшла від адміністративної влади, місцеве населення поверталося до католицизму. у 1340 р.  бояри  організували проти юрія ii болеслава змову й отруїли його у володимирі

Популярно: История