Есть ответ 👍

БУДЬ ЛАСКА ДО ТЬ!
Які, на Вашу думку, є переваги в парламентській та президентській демократії? Яка із цих форм управління, на Ваш погляд, більше підходить сучасній Україні? Відповідь обгрунтуйте.

116
368
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

ffffffffffffff52
4,6(24 оценок)

Головну перевагу парламентської системи зазвичай бачать в максимально тісному зв'язку з принципом народного представництва. В певній мірі і проходження партійних установок і програм, зв'язаність ними політичного курсу може виступати як перевага парламентської системи, оскільки дає чітку ідеологічну основу незалежно від смаків і пристрастей партійних лідерів.

Недоліки парламентської системи, так само як і президентської, є продовженням її переваг.

Нестійкість коаліцій у парламентських системах веде до зміни уряду, до нестійкості всієї політичної системи в цілому (характерний приклад цього дає Італія з її частими парламентськими кризами). В результаті необхідності витримування певної ідеологічної лінії в уряду може гатися нестача прагматизму.

Під час криз і ускладнень, коли потрібно діяти швидко, приймаючи персонально всю відповідальність, у парламентських системах відчувається брак повноважень в уряду і глави держави. В той же час у парламентських системах є на перший погляд парадоксальна тенденція приниження ролі парламенту в умовах, коли члени уряду одночасно є депутатами і виступають як політична еліта на противагу меншості. У цьому випадку уряд узурпує законодавчу владу, надаючи парламенту можливість тільки «штампувати» закони, чого не може в принципі бути в президентських системах.

Головні переваги президентської республіки полягають у тому, що це — відносно система командного типу з вираженою персональною відповідальністю, а отже, володіє значними перевагами з точки зору ефективності державного управління.

Недоліки президентської системи є продовженням її переваг: для неї характерна висока концентрація влади, що в країнах з нестійкими традиціями демократії загрожує збереженням і навіть посиленням авторитарних рис у політичному режимі (особливо цьому сприяє з'єднання поста глави держави і глави виконавчої влади). Крім того, застосування президентської системи в країнах зі складними міжнаціональними, міжконфесійними та внутрішньо-конфесійних відносинами президентська модель не дає адекватного вирішення проблем організації державної влади. Недоліком президентської системи є і відсутність належного зв'язку між партійним складом парламенту і партійною приналежністю президента. Це веде до розбалансування політичної системи і різноспрямованості політичних процесів в єдиній державній машині, ламаються політичні цикли.

На мою думку в нашій країні наразі діє президентська демократія, та вона і є найбільш ефективною в сучасній Україні. Адже народу потрібно приймати участь у виборі президента їхньої країни.

KageyamaT
4,7(19 оценок)

Характерной особенностью начала xx в. являлся процесс утверждения монополистического капитализма. этому способствовало развитие производительных сил общества. достижения в области естествознания конца xix в - нач. xx в (открытие электрона, радиоактивности, обоснование квантовой теории и теории относительности) предоставили широкие перспективы познания природы и использования её законов для решения технических .  телеграф, телефон, шоссейные дороги, автомобильное движение, трансатлантическое пароходное сообщение - стало обыденным явлением.  прогресс науки и техники к возникновению нового оружия, применение которого изменило характер войны. танки, пулеметы, авиация, использование отравляющих газов- все это придавало военным действиям небывалую .  развитие промышленности, технический прогресс, конкурентная борьба приводили к концентрации производства и капитала. в результате возникали монополии, которые подчинили себе мелкое и среднее предпринимательство.  основными формами монополистических объединений стали: картели (длительные соглашения об объемах выпуска продукции и ценах , на нее), тресты ( более прочные объединения с единым руководством и согласованной норной прибыли), синдикаты (объединения предприятий разных отраслей и банков с целью гибкого обеспечения производства средствами, сырьем и транспортом), концерны ( предполагают полное объединение предприятий).  монополизация производства и сбыта это главная черта монополистического капитализма.  вторая черта - это укрупнение и монополизация банковского капитала, т.к. большое производство требует огромных единовременных финансовых затрат.  третья - это слияние банковского капитала с промышленным и образование крупных финансово- групп.  четвертая - применение практики экспорта капитала. это было присуще, главным образом, ведущим странам мира, таким как великобритания, франция, германия. борьба за укрепление своего могущества приводит к зависимости более бедных стран от передовых, а также к усилению соперничества за рынки сбыта между индустриально-развитыми странами.  пятая - обострение борьбы за новый передел мира. происходит усиление неравномерности и политического развития стран. в начале xx в. на передовые позиции выходят сша и германия, отвоевавшие промышленное первенство у . смена лидера к борьбе за новый передел сфер влияния и обретение новых территорий. указанные причины лежат в основе первой мировой войны

Популярно: История