Есть ответ 👍

до мені потрибно Твори що навчають життєвим ціностям хотяби под 1 сторінку

134
419
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Объяснение:

Одна з базових цінностей будь-якої людини - час, і використовувати його потрібно з розумом. Цьому вчить «Казка про втрачений час» Є. Шварца. Головний герой на власному досвіді пізнав, що нероби не помітять, як постаріють - і тоді добиватися чогось буде вже пізно.

Герой відомого міфу, цар Мідас, прислужився богу Діонісу, і той пообіцяв царю в нагороду будь-який подарунок. Мідас по щоб все від його дотику ставало золотим. Жадібність ледь не погубила його, тому що їжа і вино теж перетворювалися в золото. Це яскравий приклад того, що вибір тих чи інших життєвих цінностей визначає нашу долю.

У тварин, як і у людей, є свої життєві цінності. Згадаймо собаку Каштанку з однойменного оповідання Чехова: вона залишилася вірна колишнім господарям, хоча новий звертався з нею набагато краще. Чи не кожна істота здатне на таку відданість на шкоду собі.

Про те, що для людини важливіше за все, дізнатися дуже варто лише запитати. І так робив учитель музики з оповідання В. Драгунського «Що любить Мишка». Один з хлопчиків у відповідь перерахував дуже багато - «цілий світ», а другий - лише свою улюблену їжу. Зрозуміло, чому вчитель залишився незадоволений його словами: виняткова прихильність до матеріального особливо страшна, якщо герой - дитина.

Розповідь І.С. Тургенєва «Тхір і Калинич» - приклад різниці в життєвих орієнтирах людей, що належать до одного стану. Тхір і Калинич обидва селяни, але для першого головне - міцний побут, а другий «витає в хмарах», зате він душевна людина, близький до природи і мистецтва. Що краще? На думку автора, герої доповнюють один одного, уособлюють дві сторони життя.


Милосердя, привітність, доброта завжди прикрашають людину. деякі люди, незалежно від віку, ніколи не втрачають красу – просто краса обличчя перетворюється на красу серця, красу душі. можна навести багато прикладів людської участі, щедрості, краси людської душі. адже наше життя складається з крихітних штучок – посмішок і добрих справ. напевно, всюди у людини є можливість проявити доброту і милосердя.істинне милосердя – це готовність комусь або пробачити когось із співчуття, людинолюбства. це бажання приносити користь іншим людям, не замислюючись про винагороду. вважають, що краса врятує світ. але якщо бути точніше, то світ врятує краса людської душі. милосердя – традиційна риса українців. ще наприкінці дев'ятнадцятого століття в україні налічувалося багато благодійних товариств і попечительств. можна назвати багато людей, які несли і несуть добро в наше життя, які присвятили себе служінню іншим людям. згадаймо хоча б перших медичних сестер, яких не просто так називали сестрами милосердя.справжнє милосердя безкорисливо. техногенні аварії, повені, землетруси, стихійні лиха приносять людям багато горя. але саме в таких ситуаціях у людей проявляються самі добрі почуття. всі народи україни та інших держав посильну постраждалим: кров, перераховують гроші, приносять речі, продукти, іграшки дітям. вилучити милосердя – значить позбавити людей одного з найважливіших проявів моральності. проблема милосердя хвилювала і хвилює багатьох письменників, які своїми творами змушували задуматися кожного з нас про милосердя, людяність.зараз, у двадцять першому столітті, столітті машин, швидкостей, новітніх інформаційних технологій проблема милосердя залишається актуальною. ми нерідко стикаємося з байдужістю, озлобленістю, егоїзмом, небажанням іншим людям. ми не вміємо ставити себе на місце людей, що опинилися у важкій ситуації. і якщо так триватиме далі, то прожити без милосердя і співчуття буде дуже важко. кожному з нас потрібно не соромитися проявляти своє співчуття, співпереживання оточуючим. у нашій країні є багато людей, яким необхідно почуття співчуття та милосердя. адже це перші ліки від усіх хвороб і неприємностей. у милосерді потребують не тільки літні, бідні і хворі люди, а нерідко й ті, які через ряд обставин опинилися в скрутному становищі: бомжі, п'яниці, наркомани. милосердя – це норма життя, а не поодинокий випадок. без милосердя і співчуття неможливо прожити. воно потрібно всім: і тим, кому , і тим, хто є.

Популярно: Українська література