Есть ответ 👍

Як стосується вислів: "Горе переможеним" немусульманських народів в складі Османської імперії?

129
188
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

jendossia
4,4(64 оценок)

Объяснение:

Фразеологізм має негативний тлумачення. Воно означає загрозу людини, групи осіб або системи погіршити становище тих, хто від них залежить. Горе переможеним - тим, хто перебуває під владою кого або чого-небудь. Вони втрачають свій голос, свої права, їм доводиться підкорятися іншим. Звідки ж пішло настільки жорстокий вираз? Це питання ми розглянемо далі.

Існує переказ, який розповів світові римський історик Тіт Лівій. За його словами, в 390 році до нашої ери один з галльських вождів завоював Рим. Він змусив всіх мешканців платити йому тисячу фунтів золота. Римлянам нічого не залишалося робити, як платити цьому ненаситному вождю. Однак багато засумнівалися в тому, що гирі, взвешивающие принесене ними золото, показують правильний вагу. Тоді Бренн в помсту поклав на прилад ще й свій меч, вигукнувши: «Горе переможеним!» Такою поведінкою він показав народу, що з можновладцями не сперечаються. А пунктуації ведуть до плачевних наслідків для самих переможених.

denkashavcev
4,8(3 оценок)

Большая заслуга народов Арабского Востока заключалась и в том, что они сохранили (особенно в области науки) и передали последующим поколениям многие ценные достижения античности.

В исторической науке верное представление об арабской культуре было выработано не сразу. В веке, да и сейчас еще, среди многих буржуазных ученых распространено ошибочное мнение, согласно которому во всех странах, входивших в VII—IX веках в арабский халифат и воспринявших ислам, существовала единая “арабская” культура. Такое понимание арабской культуры

Объяснение:

))

Популярно: История