Есть ответ 👍

Прочитайте отрывок из исторического источника.

«Известно стало, что Божиим попущением за грехи наши ордынский князь Мамай собрал силу великую, всю орду… и идёт на Русскую землю;
и были все люди страхом великим охвачены. Князем же великим, скипетр Русской земли державшим, был и непобедимый великий ___________. Он пришёл к святому Сергию, потому что великую веру имел в старца, и с его, прикажет ли святой ему против врагов выступить, ведь он знал, что Сергий – муж добродетельный и даром пророческим обладает. Святой же, когда услышал об этом от великого князя, благословил его, молитвой вооружил и сказал: "Следует тебе, господин, заботиться
о порученном тебе Богом славном христианском стаде. Иди против врагов,
и, если Бог тебе, ты победишь и невредимым в своё отечество
с великой честью вернёшься". Великий же князь… получив благословение, ушёл из монастыря и быстро отправился в путь.

Собрав всех воинов своих, выступил он против … [врагов]; увидев же войско (ордынское) весьма многочисленное, они остановились в сомнении, страхом многие из них охвачены были, размышляя, что же делать. И вот внезапно в это время появился гонец с посланием от святого, гласящим: "Без всякого сомнения, господин, смело вступай в бой со свирепостью их, нисколько не устрашаясь, – обязательно тебе Бог". Тогда князь великий и всё войско его, от этого послания великой решимости исполнившись, пошли против … [врагов]».

1. Укажите век, когда произошли описываемые события. Укажите имя князя, пропущенное в отрывке.

2. За ответом на какой во по словам автора, явился упомянутый в отрывке князь к святому? Какой ответ он получил?

3. Укажите итог сражения, о подготовке к которому идёт речь в отрывке. Под каким названием вошёл в историю монастырь, упомянутый в отрывке?

298
494
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Milena200516
4,8(7 оценок)

ответ:  1)14 век

             2)Князь Дмитрий Иванович

3)Войско Мамая было полностью разгромлено. В числе погибших оказался и достигший к тому времени 28-летнего возраста хан Мухаммед-Булак, регентом при котором объявлял себя Мамай.

Сам Дмитрий Иванович впоследствии за Куликовскую победу названный Дмитрий Донской, был контужен и сбит с коня, но смог добраться до леса, где и был найден после битвы под срубленной берёзой в бессознательном состоянии.

Русским достался и весь огромный обоз, на котором Мамай держал все, что было необходимо для войска, и, кроме того, рассчитывал вывезти на нем московскую добычу.

Узнав о поражении Мамая, Ягайло, не успевший к месту битвы, повернул назад и возвращался в Литву так спешно, как будто за ним гнались по пятам.

Долгое время считалось, что русские потеряли на Куликовом поле почти всё войско. Однако по подсчётам военного историка Дмитрия Зенина, потери русских составили 6% личного состава. то есть чуть больше двух тысяч человек. Мамай же потерял более ста тысяч воинов, а генуэзские пехотинцы – и пикинёры, и павезьеры – были истреблены практически полностью  – большую их часть потоптали кони убегающих татар.

Телеги из захваченного татарского обоза пригодились для погрузки раненых, но на обратном пути пятитысячное войско Олега рязанского напало на этот обоз и, перерезав раненых, забрало себе все трофеи, добытые русскими на Куликовом поле.

Разгромленный Мамай бежал в Крым, сумел собрать там новое войско и снова пошёл на Русь, но по пути на реке Калке, где  в 1223 году состоялось первое столкновение Руси с татаро-монголами, он встретился с армией Тохтамыша, к которому перешла законная власть после гибели Мухаммед-Булака. Сражения по существу не было: лучники Тохтамыша пускали через реку стрелы с листовками, в которых обещалась награда за переход на его сторону и кара тем, кто останется на стороне Мамая. В конце концов, покинутый войском Мамай вновь бежал в Крым, где кредитовавшие его евреи потребовали с него возвращения долгов.  Платить Мамаю было нечем, и они продали его Тохтамышу за треть суммы долга. Мамай поначалу сумел бежать, но тут его решили продать собственные нукеры. Живым они его взять не смогли, и им пришлось его убить и предложить Тохтамышу уже мёртвое тело. Тохтамыш щедро расплатился с предателями, методично одну за другой засовывая им монеты в задний проход. По приказу Тохтамыша Мамая похоронили с подобающими почестями.

Дмитрий Донской направил Тохтамышу приветственное послание по случаю вступления на престол  и послал ему щедрые дары, но ярлыка на княжение у него не за Поэтому Тохтамыш в 1382 году совершил поход на Москву, после длительной осады взял её обманным путём и сжёг дотла. Ордынское иго на Руси было восстановлено и продержалось ещё целое столетие.

Объяснение:

Лиза109876543
4,5(83 оценок)

ответ:

напад гітлерівської німеччини на радянський союз 22 червня 1941 змусило уряди ії та сша переглянути своє ставлення до срср. 22 червня 1941 прем’єр-міністр ії уїнстон черчілль, а 24 червня – президент сша франклін рузвельт заявили про підтримку своїми країнами радянського союзу у війні з німеччиною. 12 липня 1941 в москві між срср і великобританії було підписано угоду про спільні дії у війні.

складання антигітлерівської коаліції продовжилося і в 1942 році. 1 січня 1942 у вашингтоні відбулася нарада дипломатичних представників 26 країн, що підписали «декларацію об’єднаних націй». у декларації говорилося про рішучість її підписали країн докласти всіх зусиль для розгрому ворога. учасники декларації брали на себе зобов’язання не укладати сепаратного перемир’я або миру з ворогом. у травні 1942 року між срср і ією був підписаний договір «про союз у війні проти гітлерівської німеччини та її спільників у європі та про співробітництво і взаємну після війни». цей договір з’явився головною правовою базою співробітництва двох країн в роки війни.

у червні 1942 року у вашингтоні було підписано радянсько-американська угода «про принципи, застосовні до взаємної у веденні війни проти агресії». у цій угоді зафіксовані взаємні зобов’язання сторін: сша постачають в срср оборонні матеріали, озброєння; срср, у свою чергу, надає сполученим штатам сировину, оборонну інформацію, обслуговування американських вантажів і так далі.

влітку 1942 між срср, ією і сша була досягнута угода про відкриття другого фронту. передбачалося відкрити другий фронт в кінці 1942 року. але черчиллю вдалося переконати рузвельта замість відкриття другого фронту висадити -американські війська в північній африці. відкриття другого фронту було перенесено на весну 1943 року, але навесні 1943 року другий фронт у європі так і не був відкритий. після поразки фашистських військ під сталінградом правлячі кола ії і сша активізували дії своїх військ у північній африці.

у січні 1943 року в касабланці відбулася зустріч рузвельта і черчілля. на ній глави двох країн підтвердили намір своїх держав вести війну до повної капітуляції фашистської німеччини та її союзників. яких-небудь конкретних рішень про відкриття в європі другого фронту в 1943 році прийнято не було. у травні 1943 року на черговій зустрічі рузвельта і черчілля, що відбулася у вашингтоні, було прийнято рішення відкласти відкриття другого фронту в європі до травня 1944 року.

на початку липня 1943 -американські війська висадилися в сицилії, а 3 вересня того ж року – в південній італії. італія капітулювала, фашистський уряд муссоліні було відставлено від влади. новий уряд італії оголосив війну німеччині.

корінний перелом у війні поставив перед країнами антигітлерівської коаліції ряд питань про організацію остаточного розгрому німеччини та її союзників. з цією метою 19-30 жовтня 1943 в москві відбулася конференція міністрів закордонних справ срср, сша та ії. центральним питанням на конференції було питання про відкриття в європі другого фронту. ія і сша підтвердили своє рішення почати висадку військ у франції навесні 1944 року.

на конференції були прийняті декларації про італію та австрії. у них йшлося про необхідність відновлення демократії та покарання військових злочинців в італії; про відновлення свободи і незалежності в австрії. на конференції була узгоджена, а потім і підписана рузвельтом, черчиллем і сталіним «декларація про відповідальність гітлерівців за скоєні звірства», що заклала міжнародно-правові підстави для покарання військових злочинців. у прийнятій на конференції «декларації чотирьох держав з питання про загальну безпеку», яку підписали срср, ія, сша і китай, йшлося про необхідність створення загальної міжнародної організації для підтримки миру і безпеки у всьому світі. в цілому підсумки московської конференції свідчили про зміцнення антифашистської коаліції.

тегеранська конференція мала величезне міжнародне значення. незважаючи на певні розбіжності її учасників з низки питань, загалом, ця зустріч глав держав антифашистської коаліції сприяла її подальшому6 червня 1944 висадкою -американських військ у північній франції (в нормандії) було відкрито другий фронт, і восени союзники перейшли до активних наступальних дій в європі. наступ союзників тривало до грудня. у грудні 1944 року німецькі війська перейшли в контрнаступ в районі арденн. несподіване, добре підготовлене контрнаступ поставило -американські війська в дуже важке становище. на початку січня 1945 черчілль звернувся до сталіна з проханням розпочати наступ на східному фронті. започаткували 12 січня 1945 наступ червоної армії врятувало війська союзників від розгрому.

объяснение:

Популярно: История