yanzabelina
03.07.2020 12:48
История
Есть ответ 👍

Письмово "Звичаї та традиції козацтва" та історичний портрет Олекса Довбуш.

249
494
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

Kjutf
4,7(14 оценок)

Статус козака

Існує досить поширена думка, що в запорозькі козаки приймали всіх, хто приходив на Січ і вмів перехреститися та сказати, що вірує в Бога. Проте це не так. Щоб стати справжнім козаком, слід було пройти дуже нелегку школу навчання й скласти суворі іспити, які витримували не всі, тож не всі й ставали козаками.

Статус молодика та джури

Новачок, незалежно від віку, приймався спочатку в «молодики». Молодик сім років учився фехтувати, влучно стріляти, «реп’яхом» на коні сидіти, виконувати гопак, який колись був не танцем, а різновидом бойового мистецтва, що полягав у вмінні вести бій найперше ногами з багатьма суперниками. Крім того, козак розвивав у собі силу й спритність. Керували навчанням досвідчені воїни й полководці, при яких юнаки служили джурами.

Освіта

Козак мав не тільки бути неперевершеним воїном, а й так само добре знати грамоту, основи астрономії, медицини. Більш талановиті навчалися ще й основам дипломатії, вивчали іноземні мови, оскільки у невтомній боротьбі доводилося бувати у різних країнах.

Іспит на звання запорожця

Лише після успішного навчання майбутній козак допускався до іспиту на звання запорожця. Такий іспит мав напівжартівливий характер. Спочатку юнак мав з’їсти миску дуже наперченого борщу і випити кварту горілки, опісля чого пройти по колоді, перекинутій між скелями на березі Дніпра, і не впасти у воду.  Наступне випробування — подолати всі пороги, пливучи човном по Дніпру проти течії. На завершення молодик, осідлавши необ’їждженого коня задом наперед, без сідла й вуздечки мав по степу й благополучно повернутися.


Знакомьтесь с клавиатурой Gboard! Здесь будет сохраняться текст, который вы копируете.Чтобы закрепить фрагмент, нажмите на него и удерживайте. Незакрепленные объекты будут удалены через час.

Объяснение:

Чтобы закреплять, добавлять или удалять фрагменты, используйте значок редактирования.

rufinafin
4,5(28 оценок)

Это значит, что когда в феодальной европе крепостной крестьянин убегал от своего феодала в город, то приобретал личную свободу и больше не был крепостным. но там, помнится, надо было какое-то время прожить, год, кажется. то есть был крепостной серв, убежал от феодала-хозяина, то феодал имеет право разыскивать и возвратить себе этого серва и наказать его. а если серв убежал в город и там пожил, что феодал не имеет над ним власти. вот и стали говорить: городской воздух делает человека свободным. а в россии другой афоризм был - с дона выдачи нет.

Популярно: История