Есть ответ 👍

До ть будь-ласка !!!!дуже потрібно !)

146
454
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Настюся227
4,4(31 оценок)

ярослав мудрий (978—1054)

перш ніж стати великим князем виївським, ярослав княжив у ростові та новгороді. лише у 1025 році ярослав остаточно затвердився в києві і став «самовладарем» на русі. із цього часу великий князь відмовився від ролі полководця і став одним із найвидатніших просвітителів східнослов’янського світу і політиком, який підніс на нечувану висоту авторитет давньоруської держави.

велич ярослава полягала не в політичних успіхах і не у вдалих війнах, а в його невтомній праці, спрямованій на внутрішній устрій руських земель. князь доклав чимало зусиль для подальшого поширення християнства на русі, а для цього були необхідні освіта і підготовка руських священнослужителів. він заклав храм святої софії, пишно прикрасивши його фресками та мозаїкою; там же було зведено монастирі святого георгія і святої ірини. прообразами цих будівель слугували споруди константинополя і єрусалима.

за часів ярослава широко перекладалися слов’янською мовою рукописні грецькі книги. князь був пристрасним книголюбом, скуповував сувої та рукописи і віддавав їх у бібліотеку софійського собору, яка була доступною для загального користування. для поширення грамоти він повелів духівництву навчати дітей, і деякі училища того часу налічували до трьохсот учнів. при ярославі було складено «руську правду» — збірник законодавчих настанов, які діяли на русі. він будував нові міста, захищав торговельні шляхи від кочівників, розвивав відносини із заходом.

ярослав помер у вишгороді під києвом у віці 76 років, ще за життя розподіливши київські володіння між синами. у своєму заповіті мудрий правитель застеріг своїх спадкоємців від суперечок і міжусобиць і заповів жити у братній любові.

Популярно: История