Есть ответ 👍

Напишите 6 предложений на дiэприкметниковий зворот

287
475
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Степ,оповитий тишею,дихав пахощами трав вітром збите осіннє листя покинута людьми ,дорога дай книгу,прочитану тобою в тебе смачна ,печена картопля спмсаний учнем зошит,мав безліч помилок

На шляху розвитку кожної мови позначились історичні події, пережиті її народ.  чудово блищало небо, засіяне зорями. лежало  в  долині  місто,  освітлене вогнями. у саду стояв чималий будинок, покритий шифером, оздоблений орнаментом. ще спить земля, укутана снігами іноді туман на озері розривається, одкриваючи блідо-блакитну воду (леся українка) літа не минули, лиш, втомившись жаром палким, на хвилину заснули (лепкий)

-привіт, миколо! чому ти сьогодні не прийшов до школи? ми проходили нову тему.

-привіт, надійко! я захворів. саме хотів тебе запитати, що ви сьогодні вивчали на уроці української мови?

- активні та пасивні дієприкметники. хочеш, я тобі швиденько розкажу, про що це?

-так, звичайно, розкажи, будь ласка!

- дієприкметники, як тобі вже відомо, дію, стан як динамічну ознаку предмета. активні дієприкметники ознаки, що розвиваються в певному діючому предметі. а пасивні дієприкметники ознаки, що виникли в предметі внаслідок дії на нього інших предметів.

- ой, щось це складно, як на мене. наведи, будь ласка, приклади активних і   пасивних дієприкметників, - можливо, мені так легше буде розібратися.

- активні дієприкметники вказують на ознаку дії, яку виконує сам предмет, наприклад:   співаюча птаха, темніюче небо. а от пасивні дієприкметники виражають вже завершену дію щодо предмета і вживаються тільки у формі минулого часу, як то: написаний диктант, забруднена сорочка. зрозумів?

- так, тепер, здається, зрозуміло!

- видужуй, миколо! бувай!

- і тобі, надіє! бувай!

Популярно: Українська мова