vagar
19.08.2021 18:33
География
Есть ответ 👍

Будь ласка до ть!!!!!!!
Поясніть , чому кількість живих організмів зменшується від екватора до полюсів

220
231
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Mihael13
4,6(2 оценок)

ответ:Зародження життя на Землі

Вчені вважають, що Земля, як планета, виникла близько 4,5 млрд років тому. Вона була безлюдною. Сумно хлюпотіли води мілких річок, мовчали безплідні рівнини і голі скелі. Мертву тишу порушував лише гуркіт вулканів, які вивергали розпечену лаву та хмари розжареного попелу.

Різноманітність організмів на Землі

Всі організми об'єднують у чотири царства живої природи: рослини (близько 500 тис. видів), тварини (близько 1,5 млн видів), гриби (понад 100 тис. видів), мікроорганізми (мікроскопічні, часто одноклітинні організми).

Живі істоти, що належать до різних царств, тісно взаємозв'язані. Рослини здатні створювати органічні речовини з неорганічних, виділяючи кисень. Цей процес називається фотосинтезом. (Пригадай з курсу біології, за яких умов він відбувається.)

Тварини не здатні самі створювати органічні речовини і дістають їх, з'їдаючи траву (травоїдні) чи інших тварин (хижаки).

Кисень, що виділяється рослинами, всі живі організми використовують для дихання, а вуглекислий газ, який вони видихають, необхідний рослинам для фотосинтезу.

Залишки відмерлих рослин і тварин розкладають бактерії ґрунту, перетворюючи їх у неорганічні речовини, які поглинаються новими поколіннями рослин. Якби не санітарна робота бактерій, то залишки відмерлих тварин і рослин вкрили б Землю шаром у кілька десятків метрів.

Значному поширенню живих організмів сприяє їх особливість пристосовуватися до різноманітних умов. Наприклад, нижчі організми були виявлені в ісландських гейзерах з температурою води +93°С. Спори окремих бактерій зберігають життєздатність за температури -253°С.

Більшості живих істот для дихання необхідний кисень, та трапляються бактерії, здатні жити глибоко під землею без нього. Мешканці океанічних глибин витримують величезний тиск товщі води. Знаючи це, спробуємо визначити межі біосфери в інших оболонках Землі.

Найвища точка нашої планети (назви її) має висоту 8848 м. Птахи, що перелітають через неї, вимушені підійматися майже до дев'ятикілометрової висоти. Можливо, це верхня межа біосфери? Але до позначки 14-20 км вітер може заносити пилок рослин та спори бактерій. Проте ясно, що вище озонового шару живих організмів не може бути.

Чому?

Отже, верхня межа біосфери закінчується тропосферою, оскільки више умови виникнення і підтримання життєвих процесів неможливі.

Уся гідросфера заселена живими організмами. Навіть на величезних глибинах виявлені живі істоти. Тваринний світ Океану багатий і різноманітний. (Назви рослини і тварин, що живуть на його глибинах. На які групи вони поділяються?)

У літосфері межі біосфери вчені визначають по-різному: від кількох сот метрів (ближче до поверхні трапляються личинки комах, черви, в печерах — кажани, у підземних річках — сліпі риби) до кількох кілометрів — межі життя бактерій, здатних існувати без повітря.

Отже, біосфера включає в себе шари атмосфери, всю гідросферу та верхні частини земної кори (мал. 73). Найсприятливіші умови для життя у місцях зіткнення всіх оболонок Землі.

Межі біосфери

Мал. 73. Межі біосфери

В останні десятиріччя межі біосфери розширились в результаті діяльності людини, яка відправляє в політ штучні супутники Землі й космічні кораблі, де проводяться досліди з різними живими організмами. Все глибше проникають у надра Землі бурові інструменти геологів, а з ними — й мікроорганізми. Пригадай найглибшу свердловину. Та це вже штучні межі біосфери, яку людство називає техносферою. З діяльністю людини і її дальшим проникненням у космос та глибини Землі межі техносфери будуть розширюватися постійно.

Поширення живих організмів по земній поверхні

Поширення живих організмів на Землі дуже нерівне. До полюсів кількість їх видів постійно зменшується. Це залежить від клімату.

В приекваторіальній зоні суходолу, з високими температурами та великою кількістю опадів протягом усього року, розвивається розкішна рослинність. Верхівки дерев змикаються, утворюючи непроникне для сонячних променів зелене шатро. Окремі дерева досягають 60-80 м заввишки (приблизно висоти 20-30-поверхового будинку). Вони оповиті ліанами, на стовбурах і гіллях дерев оселяються інші рослини, які засвоюють вологу з повітря. Рослинність настільки густа, що ліси майже не прохідні. Дуже багато тварин і птахів маскуються серед квіток та листя цього вічнозеленого лісу.

Объяснение:вот

Жак104
4,6(47 оценок)

Зельвянка  (белор.  зальвянка, зэльвянка)  —  река  в  белоруссии, протекает по территории  брестской  и  гродненской  областей, левый  притокнемана. длина реки  — 170  км, площадь её водосборного бассейна  — 1940 км², среднегодовой расход воды в районе устья  — 11 м³/с. истоки реки находятся между деревнями лидяны и кулевичи  свислочского района гродненской области, далее река протекает по территории  волковысского,  пружанского,  зельвенского  и  мостовского  районов. впадает зельвянка в неман в городе  мосты. крупнейшие притоки  —  щиба,  ружанка,  аковка,  сасва.  долина  реки шириной от 500  м до 3,5  км. в  пойме  реки расположено крупное  болото  багна-схеда, другое  —  журавлиное  находится между р. щара и зельвянкой. наивысший уровень половодья в нижнем течении в начале 3-й декады марта. замерзает в конце декабря, вскрывается в середине марта. гидрологические наблюдения впервые проводились в  1923  г. в устье реки развито  рыболовство. у воды  обитают  выдра  и  ондатра. до  мелиоративных  работ в реке обитало множество  бобров,  раков  и  налимов. на реке действует малая  гидроэлектростанция  паперня. кроме города мосты на реке расположен  городской посёлок  зельва.

Популярно: География