Есть ответ 👍

Реферат на тему Дж. Чосер "Кентерберійські оповідання"
Зарубіжна література

162
401
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Джефрі Чосер (Бл. 1340-1400 рр.) - Найбільший англійський письменник XIV століття, званий «батьком англійської поезії». Народився в Лондоні в сім'ї виноторговця. Ділові зв'язки батька відкрили майбутньому поетові дорогу до двору. Чосер був пажем, королівським камердинером, а потім королівським кур'єром. У 1386 р був обраний депутатом до парламенту.

Творчість Чосера яскраво відобразило зрушення, що намітилися в англійській культурі другої половини XIV століття. Уже почали хитатися підвалини феодальної системи. Піднімалися міста. Помітний занепад католицької церкви. Англія стояла на порозі великого історичного перелому.

Чосер переклав англійською мовою французький алегоричний «Роман про Розу». Його продовжує залучати настільки улюблена в Середні століття форма «бачення» («Книга про герцогині», «Будинок слави», «Пташиний парламент»).

В «Кентерберійських оповіданнях» Чосер створив яскраву, барвисту панораму життя. За силою реалістичного письма, гострої іронії і вільному погляду на речі цей твір не має собі рівних у всій англійській літературі XIV в. Автору не чужа скромна жарт, майданні анекдоти, грубуватий комізм, хоча, коли це необхідно, він вміє бути вишуканим і навіть галантним. Він любить різноманітність і для кожної розповіді знаходить особливий тон. Тут присутні всі верстви англійського суспільства пізнього Середньовіччя; в творі представлені і лицарські романи, і бретонські ле, і житія святих, і алегорії.

Оповідачі, що зустрічаються на великій дорозі, це люди з різних куточків Англії, представники різних професій і соціальних груп, з різними інтересами, смаками та вподобаннями. Об'єднує їх чисто зовнішній побутової мотив: всі один йдуть в містечко Кентербері на поклоніння труні середньовічного англійського святого Фоми Бекета, убитого при Генріху II. По дорозі вони зближуються і, щоб згаяти шлях, змовляються розповісти кожен по дві новели.

Чосер з невідомих причин не закінчив свого найкращого твору. Всього він написав 24 новели. Книга відкривається «Спільним прологом», де дана характеристика всіх оповідачів. Разом з тим кожна новела має особливий пролог, що включає в себе бесіди і суперечки прочан або ж відверті зізнання оповідача про його звичаї і звички.

Обрана Чосером метрична форма, різко відрізняючись від аллітерірует вірша англосаксонської поезії, заклала основи тоніко-силабічного англійського вірша. Велика роль Чосера в створенні в створенні єдиного англійського літературної мови, в основу якого поет поклав лондонський діалект.

Объяснение:


Сучасній людині просто необхідно мати розвинену уяву і фантазію, бути злегка романтичною. адже з кожним днем все більше роботи, яку раніше робили люди, виконують автоматизовані роботи. через це люди втрачають робочі місця. роботи вміють робити майже та на щастя, вони не вміють фантазувати і вигадувати щось так, як вміємо це ми, люди. а особливо, діти. тому для всіх людей дуже важливим є наявність і постійний розвиток фантазії, уяви, креативу. сучасні дитячі письменники - такі як ярослав стельмах, леся воронина, всеволод нестайко - всі вони володіють чудовою уявою. і наділяють такими ж рисами героїв своїх творів. наприклад, сергій та митько з "" повірили старшому за них василю трошу, що в озері дійсно живе страшна химера. бо вони діти з грайливою уявою, вони вміють і люблять фантазувати. їм обом хочеться, щоб "митькозавр" існував  насправді. клим джура - головний герой "засобу №" - той взагалі віднайшов машину часу і познайомився з іншопланетянами. мало того, він врятував усю планету від страшного вірусу переляку. "тореадори з васюківки" - іван-ява рень і павлуша завгородній - це хлопці, які збиралися прокласти під свинарником лінію у них постійно знайдеться декілька креативних ідей. в усіх трьох вищезгаданих творах головні герої постійно щось вигадують, потрапляють у незвичайні ситуації тощо. все завдяки талановитим письменникам і письменницям - реальним дорослим людям, які всередині частково лишилися дітьми. за це їм і дякуємо.

Популярно: Українська література