Есть ответ 👍

Паспорт вирша Яка краса: відродження країни

253
378
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Аналіз вірша "Яка краса:відродження країни" Олександра                                                                Олеся (за схемою)

   1. Жанр: лірична поезія

   2. Вид лірики: громадянська лірика

   3. Тема:  зображення краси героїчної боротьби за єдність та волю, що надихає сучасний люд на нові подвиги.    

        Ідея: возвеличення національного відродження.

  4. Віршовий розмір: шестистопний ямб із пірихієм.

  5. Художні тропи.

      Епітети: святі руїни, міць шалена, невільна сторона р голубий, вільний льот, ранок золотий, в сонячних обіймах, хвилі сніжно-білі, ясних країн, дивний відблиск.

      Метафори: міць шалена все живе схопила, пройняла; гімн побід співа невільна сторона; очі всесвіту до себе прикує.

      Порівняння:  міць шалена як буря; нагло хвилями, як крилами, заб’є.           Оклики: Яка краса: відродження країни!; Чайки, чайки!

      Ритирочні питання: З яких ясних країн чайки ці налетіли, / Що вміють ніжно так і плакать, і жаліть?

Объяснение:


Мене дуже вразила повість михайла стельмаха "гуси-лебеді летять" своїм казковим світом, народною мудрістю і багато що вперше відкрила для мене, примусила замислитися над споконвічними цінностями мого народу. через показ культу матері, праці, рідного слова вона відкриває секрети української родинної педагогіки, яка вкладає саме у ті "гуси-лебеді" душі дитини.  матір'ю прищеплюється михайлику святе ставлення до землі, оранки, сівби, до дерев, насіння. своїм прикладом вона навчає сина довіряти землі свої болі і радощі і просити, щоб та родила "для всякого". бачити красу і визнавати владу природи вчить дід дем'ян: за його словами, лебеді приносять на крилах весну і життя, а сонце скоро відімкне своїми золотими ключами землю. народною педагогікою сповнена і глибока пошана до українських обрядів, звичаїв і ритуалів. і вишивані рушники, і калина, і трепетна повага до хліба - все це душа народу, його родинна мудра педагогіка, набута віковим досвідом.  та у повісті вона постає ще й випробуваннями в період знецінення життя у грізних вихорах громадянської війни та культивування нетерпимості. морози вдарили по крилах михайликових "гусей-лебедів", коли класові принципи роз'єднали людей, а нова "педагогіка" почала пускати паростки в людських душах. ось люба каже михайликові: "у нашого діда революція гарного коня забрала, а взамін поганого дала". "бо так треба було", - кажу я словами дядька себастіана, і дівчинка погоджується зі мною".  у цьому "так треба було" криється урок "класової" педагогіки, що йде всупереч українській родинній, за якою головними у людини повинні бути чесність, гідність, справедливість, любов до людей і рідної землі. все це прищеплюється дитині з перших років життя.  саме така родинна педагогіка виховує справжню людину. у цьому переконуєшся, читаючи чудову повість "гуси-лебеді летять", за яку хочеться уклонитися письменнику і подякувати йому за науку і любов до рідної землі.

Популярно: Українська література