Есть ответ 👍

Напишіть порівняльну характеристику Устини і Панночки. (спільне і відмінне)
Твір "Інститутка"

114
140
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Панночка — жорстока. Вона наказує привести хвору Устину до панських покоїв. Важка праця на панському дворі супроводжувалась бійкою, лайкою і катуванням дівчат. Коли їй щось потрібно, вона стає улесливою, домагається чого хоче.

Панночка не здатна по-людськи любити. На чергових банкетах вона з усіма хитрувала, лукавила, удавала з себе привітну, ласкаву, закохану, а насправді нікого не любила. Вона зуміла закохати в себе полкового лікаря, і коли він став нареченим, невдовзі прибрала його до рук, зробила з нього свого раба.

Устина — людина великого серця. Зрісши сиротою, вона добре розуміє чуже горе, співчуває своїм подругам. Тому до неї дівчата ставилися, як до сестри, ділилися своїм горем. Устина всією душею горнеться до старої кріпачки, називає її "бабусечко ж моя рідна", захищає від ударів знавіснілої панночки.

Устина наділена глибоким розумом, народною мудрістю. В її мові багато приказок, прислів'їв. Устина вірна, віддана дружина.


Було б здоров’я — все інше наживем. бережи одяг, доки новий, а здоров’я — доки молодий. без здоров’я нема щастя. весела думка — половина здоров’я. вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив. в здоровому тілі — здоровий дух. гнила дошка цвяха не приймає. гіркий тому вік, кому треба лік. держи ноги в теплі, голову в холоді, живіт в голоді — не будеш хворіть, будеш довго жить. держи голову в холоді, ноги в теплі, проживеш довгий вік на землі. добрі жорна усе перемелють. доки здоров’я служить, то людина не тужить. здоровому все здорово. здоров’я маємо — не дбаємо, а стративши — плачем. здоровий, як циганова коняка: день біжить, а три лежить. здоров’я входить золотниками, а виходить . здоровий злидар щасливіший від хворого багача. здоровому все на здоров’я йде здоров’я більше варте, як багатство. здоров’я за гроші не купиш. здоров’я — найдорожчий скарб. здоров’я — всьому голова. найбільше багатство — здоров’я. не здужає третього хліба з’їсти. старому та слабому годи, як малому. кого болять кості, той не думає в гості. як нема сили, то й світ не милий. поганому животу й пироги вадять. на похиле дерево й кози скачуть. череп’я довше живе, як цілий глек. плохеньке порося і в петрівку мерзне. світ великий — було б здоров’я. джерело: довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Популярно: Українська література