ojitovtitan
02.05.2023 06:10
История
Есть ответ 👍

Порівняйте становище українських земель у складі Великого князівства Литовського, Польського королівства, Угорщини.
Лишь - бы что не писать а то а то бан или заблокировка вашего аккаунта.

122
423
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

comet55
4,6(79 оценок)

Литовські князі одними з перших рушили на українські землі, які були роздроблені та ослаблені золотоординським ігом.  

Засновником Великого князівства Литовського був Міндовг, який у середині XIII ст. об’єднав під своєю владою Аукштайтію, Жемайтію, частину Ятвягії та оволодів частиною Західної Русі. На початку 60-х років XIII ст. Міндовг зробив спробу захопити також Чернігово-Сіверщину.

Швидке зростання Литовської держави почалося при Гедиміні (1316-1341). Добре зміцнивши тили, він узявся за розширення своїх володінь. Цьому сприяло те, що литовські князі дуже ретельно подбали про розбудову військової справи. Вони постановили за правило: хто має землеволодіння, той мусить служити у війську; хто ж відмовляв­ся від військової повинності, у того забирали землю. Це правило поширювалось на всі суспільні верстви - від князів до селян. Можна сказати, що Литва на той час мала велике організоване військо. Гедимін завершив приєднання білоруських земель, розпочате його попередниками, і приступив до приєднання українських земель. Експансія Литви на схід і північ Русі натрапила на сильний опір з боку Московського князівства. Вирішальна роль у захопленні українських земель належить сину Гедиміна - Ольгерду  (1345-1377), який заволодів Чернігово-Сіверщиною, а в 1362 р. зайняв Київ.

Переломним у підкоренні українських земель Литвою став 1362 р. Цього року військо трьох сусідніх народів - литовського, українського та білоруського розгромило монголо-татар на Синіх Водах, давши початок звільненню українських земель від монголо-татарського іга.

Таким чином, у другій половині XIV ст. під владою Литви опинилась уся Білорусь, частина земель Московії та значна частина території України - майже вся Волинь, Чернігово-Сіверщина, Київщина, Переяславщина, Поділля. Велике князівство Литовське стало однією з найбільших держав Європи.

Объяснение:

derek56
4,6(42 оценок)

1. Нет, он назывался диссидентом

2. Нет. Сталин умер в 1953 году, а начало борьбе с культом личности положил закрытый доклад Хрущева на 20-ом съезде КПСС в 1956 г.

3. Да, 1946 год - гонения против Зощенко и Ахматовой, далее - борьба с "космополитами безродными", разгром еврейского антифашистского комитета, разгром генетики на сессии ВАСХНИЛ в 1948 году, "Ленинградское дело" и прочие репрессии

4. Нет, в основу конституции СССР 1977 года легла концепция "развитого социализма"

5. Да

6. Нет, обострились отношения не с КНДР, а с КНР

7. Да

8. Да, хрущевскую "оттепель" можно назвать частичной либерализацией режима. Тоталитаризм остался, но он утратил черты массовой репрессивности. Система ГУЛАГА ликвидировалась, шел процесс реабилитации невинно осужденных в годы сталинских репрессий, послабления в культурной сфере и пр.

9. Не совсем так. Началом крушения социалистического лагеря правильнее считать бархатные революции 1989 г., когда в итоге демократических выборов коммунисты в большинстве соцстран Восточной и Юго-Восточной Европы утратили власть. Падение коммунистических режимов было связано с перестройкой в СССР и началось с Польской Народной Республики в июне 1989 г., а затем осенью 1989 г.  последовали массовые протесты, приведшие к смене власти в ГДР, Чехословацкой Социалистической Республике и Народной Республике Болгария, а также реформы, осуществлявшиеся по инициативе коммунистических властей в Венгерской Народной республике.

10. Да, перестройка - это начало перемен  в экономической,  в политической, в культурной, междунарожной и бытовой сферах. И эти процессы означали, конечно, конец эпохи застоя.

Объяснение:

Популярно: История