Есть ответ 👍

Який художній засіб використано в наведених рядках? "Чи не той то хміль, Що коло тичин в’ється? Ой то той Хмельницький, Що з ляхами б’ється"

1 балл

1. Паралелізм

2. Уособлення

3. Епітети

4. Гіперболи.

2. У битві під Збаражем (за іншою версією – на Савур-могилі) героїчно загинув герой пісні

1 балл

1. «Зажурилась Україна»

2. «Ой Морозе, Морозенку»

3. «Максим козак Залізняк»

4. «Та, ой, як крикнув же козак Сірко»

3 . Вкажіть НЕПРАВИЛЬНЕ твердження

1 балл

1. Слово лірика походить від назви музичного інструмента – ліри

2. Художні твори не можуть поєднувати в собі різні види лірики

3. Об’єктом зображення ліричних творів є внутрішній світ людини, її переживання та почутя

4. Пейзажна лірика – це твори, у яких настрій ліричного героя суголосний із природою, переживання й відчуття виникають від споглядання природи.

4.. У творі Лесі Українки «Давня весна»:

1 балл

1. Передається любов до природи рідного краю як вияв патріотизму письменниці

2. Поетеса засуджує своїх сучасників, які лише тужать над недолею рідного краю, але нічого не роблять для поліпшення його становища

3. Висловлюється думка про те, що любов і пошана до рідного слова завжди жила в помислах українського народу

4. В возвеличується краса весняної природи , за сприяння якої людина забуває про хворобу, самотність

5. Скільки десятин землі мав Г. Калитка з твору «Сто тисяч»

1 балл

1. П’ятдесят

2. Двісті

3. Сто

4. П’ятсот

6. Як незадоволений пан за поведінку і прагнення Остапа до волі, називав кріпака з твору «Дорогою ціною» М. Коцюбинського :

1 балл

1. Скаженим

2. Лихущим

3. Підступним

4. Гайдамакою

7. Драматичний твір, у якому засобами гумору й сатири відображається смішне, висміюються негативні явища й риси людського характеру – це…

1 балл

1. Комедія

2. Трагедія

3. Трагікомедія

4. Немає правильної відповіді

8. Постійний епітет ужито в рядку

1 балл

1. …туман поле покриває

2. …орли та із Січі вилітали

3. …сизий орел о степу літає

4. …над степом та сонечко сідає

9. Доповніть речення: «У Юлька тато…» (за твором Н. Бічуя " Шпага Славка Беркути") :

1 балл

1. Архітектор

2. Інженер

3. Будівельник

4. Безробітний.

10. Назвіть героя, якого немає у творі Ніни Бічуї «Шпага Славка Беркути»:

1 балл

1. Лілі Теслюк

2. Стефко Вус

3. Ніна Воврик

4. Юлько Ващук

11. Вкажіть правильну ознаку історичної пісні

1 балл

1. Виконання супроводжується грою на бандурі, кобзі чи лірі

2. Персонажі – реальні історичні особи

3. Наявні фантастичні елементи

4. Складається з трьох частин: заспів, або зачин («заплачка»), основна розповідь і закінчення (славословіє)

12. Із яким настроєм ішов Вітька Горобець на перше побачення до Галі Козачок?( За повістю В. Чемерис "Вітька+ Галя, або повість про перше кохання")

1 балл

із радістю;

як на страту;

дуже щасливим;

зі страхом запізнитися.

152
265
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


устина мала важке дитинство: «ватька-матері не зазнаю: сиротою зросла я при чужині, у людях». відколи у десятирічному вщі йі взяли до панського двору, вона нічого окрім цілоденної, праці й не бачила. особливо нестерпним життя устини стало після приїзду панночки-інститутки, до якої її приставили покоївкою. устина зазнала багатьох знущань і від старої поміщиці, і від молодої, але це не зломило її життєлюбності і веселої вдачі: «було мене й б'ють (бодай не згадувать) — не здержу серце, заплачу, а роздумаюсь трохи — і сміюся». устина прагне волі та вірить у краще майбутнє. «любо на волі дихнути», — така думка устини проходить через усю повість. життя кріпачок у старої поміщиці було важким: кожного дня праця в «дівочій», постійна лайка від старої поміщиці, а нерідко — бійка. з приїздом панночки в маєток життя стало ще нестерпнішим. особливо багато лиха зазнала устина, коли інститутка обрала її собі за покоївку: «прийду було її вбирати, то вже якої наруги я од неї не натерплюся! заплітаю коси — не так! знов розплітую та заплітаю, — знов не вона мене й щипає, і штирхає, і гребінцем мене скородить, і шпильками коле, і водою зливає, — чого, чого не доказує над моєю головонькою бідною! ». постійні утиски та знущання залишила свій відбиток у душі устини, виробивши в неї терпеливість і покірність, але разом з тим, і ненависть до панів. одного разу інститутка ледве не задушила устину: «я тебе на шматки розірву! задушу тебе, вона мене, як схопить за шию обі руки холодні, як гадюки», марко вовчок через устину висловила власне ставлення до гнобителів і цим кинула докір інституту «благороднихдівиць»,якнйне давав своїм вихованкам справжніх знань, освіти, не виховував рис благородства: «чого там панночки нашої не навчено! а найбільш, бачся, людей тумашіти! ». устина виросла серед чужих людей, тому вона добре розуміє чуже горе, співчуває своїм подругам. вона добра, лагідна дівчина. коли катря запитує устину, яка з себе молода пані, та відповідає правдиво: «недобра». устина здатна на глибокі почуття, щиро кохає прокопа, вле в умовах кріпосництва їх одруження не принесло щастя. дівчина солідарна зі своїм чоловіком прокопом, з катрею і назаром, поділяє їхні думки і настрої. її наділено тонким розумом. устина є виразником народної мудрості: у мові устини багато прислів'їв («уродись, кажуть, та і вдайся», «журбою поле не перейдеш»). устина — віддана дружина. коли пани віддали прокопа у москалі, до києва разом з ним виїхала й устина. її життя в місті трохи покращало, бо вона вже не залежала від панів і сама заробляла гроші для родини. коли прокіп пішов з військом у похід, устина живе про нього, вірою в краще майбутнє. образ є дещо узагальненим образом жінки-кріпачки із багатьох інших творів марка вовчка.

Популярно: Українська література