Есть ответ 👍



Характеристика одного з образів роману П.Куліша «Чорна рада».Написати від однієї сторінки до півтори( по формату обычной страницы в тетради, прикиньте приблизительно *)
НЕ КОПИРОВАТЬ С ИНТЕРНЕТА, НАПИСАТЬ САМОМУ

279
287
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Даю тебе полезный совет если ты его читала ты можешь найти это в интернете а что то подставить своё)


Павло Тетеря. А на Лівобережжі точилася запекла боротьба між такими претендентами: переяславським полковником Якимом Сомком, що був обраний на старшинській раді в Козельці наказним гетьманом, хоч російський цар і не затвердив його, та кошовим отаманом Запорізької Січі Іваном Брюховецьким. 27—28 червня 1663 року в Ніжині відбулася "чорна рада", в якій брали участь широкі маси населення, чернь — селянство, міщани, козацька голота. Гетьманом було обрано Брюховецького, а Сомка покарано.

Який же висновок можна зробити, прочитавши цей історичний роман? Чи правильний вибір зробив народ, обравши кошового отамана гетьманом? Чи справді він відстоював інтереси народних мас? Автор майстерно змальовує все те лихе, підступне, що призвело до міжусобиць, до кровопролитної війни. Іван Брюховецький до виборів являв собою щирість, обіцяв усім, хто його підтримає, усілякі блага. І портретна характеристика автора відповідна: "чоловічок сей був у короткій старенькій свитині, в полатаних штанях, чоботи шкапові попротоптувані — і пучки видно... Так наче собі чоловічок тихенький". Брюховецький шанобливо називав козаків "товариство миле", "мої рідні братчики", "дітки", з особливою повагою ставився до старих запорожців, говорячи, що у-їхніх "шановних головах увесь розум сидить". Пізніше, ставши гетьманом, промовляє: "Обдули ми дурне мужицтво, обдули міщан, обдули й старих дундуків". Ось справжня сутність Брюховецького. Отже, народ помилився в своєму виборі.

«патріоти» самійленко аналіз   історія написання «патріоти» самійленка особливу сторінку творчої спадщини в.самійленка становлять сатиричні та гумористичні поезії, в яких митець висміює негативні вчинки своїх земляків-українців, їх неробство та боягузтво, псевдопатріотичне базікання про високі матерії. до цієї тематичної групи належить і вірш «патріоти». тема «патріоти»:   зображення хлопців, які вели розмову про патріотичні почуття до рідної країни. ідея «патріоти»:   засудження поетом тих, хто є -псевдопатріотами. основна думка:   справжній патріотизм проявляється в конкретній діяльності на благо народу. жанр «патріоти»:   громадянська лірика. римування «патріоти»:   перехресне. віршовий розмір «патріоти»:   анапест. «патріоти» самійленко сюжет сюжет твору простий:   двоє хлопців розмовляли про «долю своєї землі», вони у словесах «боронили» долю і права народні, роздумували «про окремість натури», «давність своєї культури», фантазували про те, «як дійде народ своїх прав». а третій хлопчина стояв собі мовчки, бо «він мовити красно не міг» і справді глибоко замислився над долею своєї безталанної україни: вбачались йому патріоти із купою слів голосних, а поруч мільйони голоти, і темність і вбожество їх. але й поведінку третього хлопця поет не схвалює, хоч героя й турбують безправне становище народу, його вбогість. митець уважає, що мало лише співчувати бідному люду, бо справжній патріот той, хто бореться за краще життя, хто здатний постояти за народні інтереси. художні засоби   «патріоти» самійленко  епітети:   «гаряче розмовляли», «мовити красно», «діло святе». метафори:   «права боронив», «вели язиками», «бачив душею вкраїну». антитези:   «два хлопці укупі стояли, а третій дивився оддалі»… «один права боронив, а другий про теє доводив, а третій не мовив нічого»… «ті двоє, з втомившись… а третій стояв зажурившись». іронія: «і поступі інших народів він місце йому показав»; «так двоє вели язиками роботу для краю свого». «ті двоє з втомившись, веселі собі розійшлись».

Популярно: Українська література