Есть ответ 👍

Яка користь від боліт? чи потрібно їх повсюдно осушувати?​

187
482
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

egor51t76rc
4,7(77 оценок)

У болотах утворюється корисна копалина — торф, який має широке застосування. Передусім, його використовують як паливо. Шляхом хімічної переробки з торфу виробляють добрива, барвники і навіть ліки. Тривалий час люди намагалися осушувати болота. Проте це нерідко призводить до негативних наслідків: знижується рівень підземних вод, виникають пилові бурі, зникають болотні рослини і тварини, перестає утворюватися торф. Тому осушення боліт і використання їх під посіви сільськогосподарських культур не завжди є виправданим.

svetakurilova1
4,4(61 оценок)

В болотах гніздяться і годуються багато птахів: тетерева, глухарі, рябчики, біла куріпка, що харчуються ягодами на торфовищах. Болота - основні місця, де тримаються качки, гуси, лиски, журавлі, кулики, чаплі та інші птахи. Перелітні водоплавні птахи часто виводять потомство на одному болоті, відпочивають під час перельоту на іншому, а зимують за тисячі кілометрів - на третьому. Вчені встановили, що чисельність водоплавних птахів знаходиться в прямій залежності від площі ставків і боліт. Причому основним чинником, що визначає чисельність, є площа водної поверхні в період розмноження.

На лісових річках з заболоченими берегами люблять селитися бобри, перегороджуючи русло річки греблями, що збільшує вологість в навколишніх екосистемах. За деякими даними для повноцінного відновлення лісів вихідного типу, які вирубав людина, необхідна діяльність бобрів та наявність болотистих ділянок. Крім бобрів, в заплавах живуть інші хутрові звірі - норка, ондатра. А ведмеді, лосі, олені, кабани, козулі приходять на торфовища у пошуках ягід.

Якщо знищити болота, загинуть не тільки рослини і тварини боліт, але й багато хто з тих тварин, які мешкають поблизу, тому що найчастіше болота є місцем укриття - в них ховаються птахи і звірі від своїх переслідувачів.

Для боліт характерна не тільки різноманітна фауна, а й унікальна флора. Рослини боліт активно поглинають енергію Сонця і в процесі фотосинтезу створюють величезну біомасу, яку може використовувати людина.


1. по свойству диагоналей ромба ac и bd пересекаются под прямым углом и точкой пересечения делятся пополам. 2. рассмотрим прямоугольный треугольник аво. ао=½ас=12: 2=6 см. во=½вс=16: 2=8 см. 3. в треугольнике аво по теореме пифагора найдём ав. ав²=ао²+во² ав²=6²+8² ав²=36+64 ав²=100 ав=10 4. р=4×ав=4×10=40 см, так как у ромба все стороны равны. ответ: 40 см.

Популярно: Геометрия