Есть ответ 👍

«Цікавому норову людському не може нічого бути сподобнішого, ласкавий читальнику, як читати книги й дізнаватися про давні людські діяння та вчинки... Оглядаючи літописні та історичні писання чужоземних письменників, читав я про всілякі діяння й побачив, що славу тих чужоземців пояснено й незатемнено. Цього не скажеш про наших сармато-козацьких предків, що так само, як і чужинці, вели війни й славилися лицарською відвагою та богатирськими подвигами. Наші письменники про них нічого не написали і не розтлумачили: я побачив, що славу нашу сховано під плащем їхніх нікчемних лінощів. Бо коли хто з давніх слов’яно-козацьких письменників і відтворив якусь, варту пам’яті, сучасну йому подію, то записав це вельми куцим і короткослівним реєстриком, не відзначивши, з яких причин те постало, як відбувалося і як закінчилося, не зазначивши й побічних обставин».

Проаналізуйте уривок відповідно до правил опрацювання фрагментів історичних джерел.

1 крок - визначте, ким був автор документа, узагальніть, про що йдеться в поданому уривку, з'ясуйте, коли відбулися описані події.

2 крок - визначте, як автор розповіді ставиться до подій або історичних діячів, про які йдеться; поміркуйте, навіщо він свідчить про події, що хотів повідомити; з'ясуйте значення подій та явищ, про які йдеться в джерелі.

3 крок - поясніть, у чому для себе вбачаєте цінність джерела; стисло висловте своє ставлення до описаних подій або діячів.

145
398
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

WiTaMiN111
4,5(61 оценок)

одним из основных направлений внутренней политики н. с. хрущева была реабилитация жертв сталинских репрессий и в целом курс десталинизации. в сельском хозяйстве проводились попытки приспособить те культуры, которые подходили далеко не для всех регионов страны (вспомните хотя бы кукурузу). реформы в социальной сфере к повсеместному строительству всем известных «хрущёвок». отмечался рост промышленности (хотя не стоит забывать про новочеркасский расстрел рабочих 1962 года), развивалась наука (в том числе, генетика и атомная энергетика), также значительно преуспел и в «космической гонке», (запуск первого искусственного спутника, полёт первого человека в космос и многое другое).

во внешней политике основными моментами стали создание организации варшавского договора; проведение международных молодёжных фестивалей; берлинский и карибский кризисы, а также венгерская революция, которая не обошлась без участия советского союза; переговоры с кеннеди и попытки урегулировать распространение ядерного оружия; передача крымской области в ведение украинской сср.

таким образом, внутреннюю и внешнюю политику, проводимую хрущёвым, нельзя назвать однозначно успешной или неудачной.

Популярно: История