Есть ответ 👍

279. Прочитайте речення. Визначте речення з прямою мовою, поясніть розділові знаки. Переробіть речення з прямою мовою на речення з непрямою мовою. Запишіть відновлені речення.

– Буфетник нашого пароплава, вільноодпущений Олексій Панов, – проказав тихо за спиною у Тараса Григоровича капітан Кишкін. Але поет уже не чув його (П. Байдебура). -Я радий, що вам до вподоби моя музика, – відповів 439 зніяковілий, схвильований Олексій. – Тільки що ж це?..(П. Байдебура) А за степами, вдалині, вчувалось: «Ой Степане!.. Мій Степане!..» (А. Косматенко) Одного осіннього вечора до хати Івана Федоровича вскочив захеканий Юрко: – Заховайте!(О. Вишня)

181
425
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Я- підмет, виражений займенником; буду підіймать - простий присудок, виражений складною формою майбутнього часу; камінь - прямий додаток, виражений іменником у з.в. однини; камінь (який? ) - важкий - узгоджене означення, виражене прикметником; на гору - обставина, виражена іменником з прийменником, круту, крем'яную - узгоджені означення, виражені прикметниками.    речення розповідне, неокличне, просте, двоскладне, повне, поширене, ускладнене однорідними означеннями.

Популярно: Українська мова